۰
چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۳

شما به فکر آمریکا نیستید

دونالد ترامپ باید بداند همه امریکایی ها به دنبال امریکایی بهتر، امن تر و موفق هستند، و این تنها او نیست که برای امریکا آرزوهای خوب دارد و به دنبال تحقق رویاهایش است.
دونالد ترامپ باید بداند همه امریکایی ها به دنبال امریکایی بهتر، امن تر و موفق هستند، و این تنها او نیست که برای امریکا آرزوهای خوب دارد و به دنبال تحقق رویاهایش است.

به ماه ژانویه برگردیم، وقتی که دونالد ترامپ وارد کاخ سفید شود و قول های بسیاری را به مردم امریکا داد. در این جا به بعضی از آنها اشاره می کنیم:

«ما شغل هایمان را بر می گردانیم. ما مرزهایمان را برمی گردانیم. ما ثروتمان را بر می گردانیم. و ما رویاهایمان را برمی گردانیم.»
«ما برای ملتمان رفاه خواهیم آورد و آنها را به شغل هایشان باز می گردانیم. ما دوباره کشورمان را با دست های امریکایی و با کارگر امریکایی بازسازی خواهیم کرد.»
«هر تصمیمی درباره تجارت، مالیات ها، مهاجرت، سیاست امور خارجی را به گونه ای اتخاذ خواهیم کرد که به سود کارگران امریکایی و خانواده های امریکایی باشد.»

اینها قول هایی هستند که هیچ کس نمی تواند به تنهایی به آنها عمل کند. ترامپ نیازمند مشاوران، متخصصان و افراد باتجربه ای است که بتوانند با ایجاد زمنیه های لازم سیاست های او را تصحیح کنند و به او کمک کنند تا به قول هایی که داده است عمل کند.

این دقیقا چیزی است که ما در بنیاد هریتیج که دونالد ریگان در سال 1980 تاسیس کرد به دنبال آن هستیم. واقعیت این است که باید یک تعامل دوجانبه میان ما با دولت دونالد ترامپ به وجود آید. از یک سو، این ما هستیم که باید به رئیس جمهور ترامپ کمک کنیم تا به قول هایی که داده است عمل کند و این قول ها را در مسیر صحیح و به دور از هر گونه تنش آفرینی و غوغاسالاری عملی کند. ما باید از همین الآن به او کمک کنیم. وظیفه ما و همه اندیشکده های فکری در امریکا این است که آن چه سیاست درست امریکا ایجاب می کند را به دونالد ترامپ گوشزد کنیم و اجازه ندهیم سیاست های لحظه ای و آنی بر سیاست های واقع گرایانه و صحیح بچربد و امریکا را از مسیر صحیح خود منحرف کند. این وظیفه ما محققان امریکایی است که از طریق اندیشکده هایمان با دولت ترامپ ارتباط بگیریم و سیاست ها و تحقیقات و گزارش های صحیح را در اختیار او و تیمش و همچنین قانون گذاران و اعضای کنگره بگذاریم تا سیاستی همگانی که به سود همه باشد اتخاذ شود.

در مقابل دولت امریکا نیز وظایفی دارد. دولت ترامپ وظیفه دارد به حرف های کارشناسان دلسوز و محققان جدی که منافع امریکا را بالاتر از هر چیز می دانند گوش فرا دهد و به توصیه آنها به درستی عمل کند. دونالد ترامپ باید بداند همه امریکایی ها به دنبال امریکایی بهتر، امن تر و موفق هستند، و این تنها او نیست که برای امریکا آرزوهای خوب دارد و به دنبال تحقق رویاهایش است.

منبع: اندیشکده هریتیج /نویسنده: اد فیولنر، رئیس اندیشکده هریتیج
تحریریه دیپلماسی ایرانی
کد مطلب: 73302
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *