۰
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۱
دبیر کل حزب مردم سالاری در هفتمین کنگره سراسری حزب اسلامی کار:

پارلمان اصلاحات باید نامزد نهایی اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری را انتخاب کند

این طرح را به سید محمد خاتمی هم ارائه کردیم / شورای هماهنگی باید مجری طرح پارلمان اصلاحات شود
دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: طرحی تحت عنوان پارلمان اصلاحات را مطرح کرده ایم تا اشخاص توانمند و باسابقه اصلاح‌طلبی بتوانند حضور فعال حزبی داشته باشند؛ از شورای هماهنگی می‌خواهیم مجری طرح پارلمان اصلاحات شود.
پارلمان اصلاحات باید نامزد نهایی اصلاح طلبان برای ریاست جمهوری را انتخاب کند
 دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: طرحی تحت عنوان پارلمان اصلاحات را مطرح کرده ایم تا اشخاص توانمند و باسابقه اصلاح‌طلبی بتوانند حضور فعال حزبی داشته باشند؛ از شورای هماهنگی می‌خواهیم مجری طرح پارلمان اصلاحات شود.
به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در هفتمین کنگره سراسری حزب اسلامی کار اظهار کرد: برگزاری یک کنگره، کار آسانی نیست. این جلسات نشانه دموکراتیک بودن فعالیت‌های سیاسی آن حزب است. امروزه از آموزه‌های دینی، سخنان امام (ره) و رهبری، قانون اساسی، تجربیات کشورهای پیشرفته و خیلی از این موارد که جایگاه حزب را مشخص می کند و دیگر نباید برای اهمیت حزب سخن بگوئیم بلکه امروزه به جایی رسیده‌ایم که یک مرحله باید جلوتر برویم. وقت خودمان را تلف نکنیم و به اصل کار بپردازیم.
وی ادامه داد: آخرین جلسه ای که با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خدمت آیت الله هاشمی رفتیم، از عدم شکل گیری تحزب در ایران به ویژه در انتخابات گله کردیم. ایشان گفتند می دانم شرایط تحزب خوب نیست، اما این بار هم از دکتر روحانی حمایت کنیم و بعد از انتخابات می نشینیم در مورد این موضوع صحبت می کنیم. البته قضا و قدر الهی این طور شد که ایشان به انتخابات بعدی نرسیدند.
این نماینده مجلس گفت: مسئله این است که چرا زمامداران ما تن به تحزب نمی‌دهند؟ در قانون اساسی آمده است که احزاب آزادند فعالیت کنند. ما معتقدیم ۱۴۰۴ باید کشور اول منطقه و کشور دهم جهان شویم که من به عنوان نماینده شک دارم به این چشم‌انداز برسیم؛ اما به هر حال برای رسیدن به این جایگاه باید کشور را حزبی اداره کنیم.
وی تصریح کرد: نمی‌شود که عده‌ای پیش از انتخابات عکسشان را با ما بگیرند و حرف‌های اصلاح‌طلبانه و چپ بزنند و بعد راهنمای راست بزنند. اگر امروز به صورت سیستماتیک در کشور فساد وجود دارد، به علت عدم وجود حزب است. بارها گفته‌ایم دموکراسی بدون حزب امکان ندارد. زیرا دموکراسی مستلزم انتخابات و انتخابات مستلزم رقابت و رقابت مستلزم وجود احزاب است. امروز به جز شش خاندان عربی منطقه بقیه کشورها حزبی پیش می‌روند. اگر حزبی پیش نرویم یک روزی محمود آقا موجی ایجاد می کند و هشت سال کشور را از بین می‌برد. اگر به حزب بها ندهیم باز یک پوپولیست جدید در کشور ایجاد می شود. آنقدر قوه قضاییه خوب عمل کرده است که احمدی نژاد الان شاکی هم هست.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: من فکر نمی‌کنم ترامپ دیوانه باشد، خودش را به دیوانگی زده است. در روز میلاد پیامبر اکرم (ص) پایتخت رژیم صهیونیستی را قدس می‌خواند. اگر می‌خواهیم امثال این وضع در منطقه نباشد باید به تحزب توجه کنیم.
وی همچنین گفت: طرحی تحت عنوان پارلمان اصلاحات را مطرح کرده‌ایم تا اشخاص توانمند و با سابقه اصلاح طلبی بتوانند وارد شوند. در این صورت ۴۰۰۰ نفر از درون احزاب می‌توانند از سراسر کشور انتخاب شده و حضور فعال داشته باشند. می‌خواهیم شورای هماهنگی مجری این طرح شود.حتی امیدواریم کاندیدای نهایی اصلاح‌طلبان برای ریاست جمهوری هم از این طریق به مردم معرفی شود.
کواکبیان ادامه داد: اگر اصلاح‌طلبان پای کار نیایند یعنی مشارکت کاهش پیدا می کند. در این صورت اصولگراها سر کار می‌آیند. مشکل ما اصولگراها نیستند بلکه عدم حضور مردم در انتخابات مشکل است. یادمان نرود که احمدی‌نژاد حاصل شورای دوم است که با دو درصد رای مردم از طریق شورای شهر سر کار آمد.
وی سپس به جزئیات طرح پارلمان اصلاح‌طلبان اشاره کرد و گفت: هیئت رئیسه و رئیس این پارلمان موقت است. هفته پیش خدمت سید محمد خاتمی هم این طرح را مطرح کردیم وی در ادامه افزود: قانون احزاب هم باید اصلاح شود و برایش کار گروهی شکل دادیم تا اصلاحیه در این زمینه ارائه دهد امیدواریم بتوانیم این موارد را اصلاح کنیم.
وی در پایان گفت: با تلاش خود بنده در بودجه 96 چهار میلیارد تومان یارانه برای احزاب در نظر گرفته شد بسیاری از کشورها این بودجه را برای احزاب دارند. برای بودجه 97 هم پنج میلیارد و چهارصد میلیون در نظر گرفته شده است که در همین جا از دکتر نوبخت می خواهیم بودجه سال 96 را زودتر به احزاب تخصیص بدهند.
 
کد مطلب: 78793
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *