۰
چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۹

داغ نیویورک پنج ساله شد!

محمد حسین روانبخش
داغ و درد ناشی از فراق نیویوک برای بعضی خانواده‌های ساده زیست دولت مثلا پاکدست امسال در آستانه مهر و آغاز به کار مجمع عمومی‌سازمان ملل پنج ساله می‌شود‌.
داغ نیویورک پنج ساله شد!
داغ و درد ناشی از فراق نیویوک برای بعضی خانواده‌های ساده زیست دولت مثلا پاکدست  امسال در آستانه مهر و آغاز به کار مجمع عمومی‌سازمان ملل پنج ساله می‌شود‌.
وااسفا! یادش بخیر ؛ زمانی بود که  هر سال مهرماه که نزديک مي‌شد بعضي عزيزان و نورچشمي‌هاي دولت سابق، به جاي اينکه مثل بقيه آدم‌ها، ياد مدرسه بيفتند، ياد نيويورک مي‌افتادند و سفر دسته‌جمعي به آن‌؛ و به همين مناسبت سفرهاي هشت ساله دولتمردان سابق به نيويورک در اين ايام، آن هم با عنوان شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل، اگر هيچ فايده ديپلماتيک نداشت اما در عوض روحيه بعضي عزيزان و نورچشمي‌ها را عوض مي‌کرد‌.
 بعد از سفر هم البته لازم بود که عده‌اي دست به کار شوند و درباره فوايد بي‌نظير اين سفر صحبت کنند و از معجزات‌هاله نور در اين سفرها داد سخن سر دهند‌... و نتيجه اينکه همه به اين نتيجه رسيده بودند که سفر به نيويورک و سازمان ملل فقط دو تا خاصيت مي‌تواند داشته باشد: 
1- نمايش‌هاله نور به دشمنان 
2- هواخوري نورچشمي‌ها
حالا پنج سال است که همه به اين نتيجه رسيده‌اند که سفر به نيويورک مي‌تواند فوايد ديپلماتيک هم داشته باشد و براي همين خيلي‌ها خوشحالند و به آينده خوشبين! ... واقعا در طول آن هشت سال گذشته چه اتفاقي افتاده بود که بعد از آن  ما بايد اين «مسائل بديهي» را با حيرت ببينيم و تا جايي که مي‌توانيم تعجب کنيم و خوشحال شويم!
کد مطلب: 74272
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *