۰
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸

فتنه صنعا خوابید

نیرو‌های امنیتی یمن، در پی فرار یا تسلیم شدن عناصر وابسته به رییس جمهور مخلوع این کشور، بسیاری از مناطق را در صنعا تحت سیطره خود در آوردند.
به گزارش مردم سالاری آنلاین به نقل از انتخاب، سازمان‌های امنیتی یمن از برقراری امنیت و ثبات در برخی مناطق صنعا پس از تسلیم شدن یا فرار عناصر شرکت کننده در فتنه اخیر که عربستان در صدد ایجاد آن بود، خبر دادند.
مردم یمن در کمتر از ۲۴ ساعت توانستند فتنه‌ای را که متجاوزان سعودی سعی در ایجاد آن در یمن داشتند، پشت سر بگذارند و آن را ریشه کن کنند و امنیت را در مناطقی که صحنه درگیری بود، برقرار کنند.
یکی از منازل علی عبدالله صالح نیز که آن را به چیزی شبیه پاسگاه نظامی تبدیل کرده بود، تحت کنترل نیرو‌های امنیتی یمن در آمد. از این منزل مقادیری سلاح و مهمات به دست آمد.
  محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله نیز اعلام کرد صدها شبه‌نظامی پس از اینکه دریافتند تحرکات اخیر خیانت واضح است، خود را تسلیم کردند.
 وی افزود: جنگنده‌های ائتلاف عربی، منازل غیرنظامیان و اموال عمومی را هدف قرار دادند و با تمام توان با شبه‌نظامیان خیانتکار همکاری می‌کنند.
 وی تصریح کرد دستگاه‌های امنیتی چندین پایگاه نظامی را در صنعا پاکسازی کرده‌اند.
 در پی شکست مذاکرات میان انصارالله و جناح عبدالله صالح در روز جمعه، درگیری‌های  میان هواداران دو طرف در صنعا آغاز شد که ده‌ها کشته و زخمی بر جای گذاشته است.
کد مطلب: 78134
برچسب ها: یمن
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *