۱
۰
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰
رییس فراکسیون کارگری مجلس در گفت‌وگو با «مردم‌سالاری آنلاین»:

پس گرفتن منابع سازمان تامین اجتماعی جفا در حق کارگران است

تداوم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در خطر است
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: پس گرفتن منابع تخصیص یافته به سازمان تامین اجتماعی تداوم اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان را به خطر می‌اندازد و جفا در حق کارگران و بازنشستگان است.
پس گرفتن منابع سازمان تامین اجتماعی جفا در حق کارگران است
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: پس گرفتن منابع تخصیص یافته به سازمان تامین اجتماعی تداوم اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان را به خطر می‌اندازد و جفا در حق کارگران و بازنشستگان است.
علی بابایی کارنامی با اشاره به تصویب کلیات طرحی در مجلس شورای اسلامی برای تامین کالاهای اساسی، گفت: بر اساس این طرح ۱۵ هزار میلیارد تومان از ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکتهای دولتی که برای اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان به سازمان تامین اجتماعی واگذار شده است، پس گرفته می‌شود و واگذاری ۱۸ هزار میلیارد تومان دیگر به این سازمان نیز منتفی می‌شود.
وی با بیان اینکه بررسی جزئیات این طرح در دستور کار روز دوشنبه مجلس قرار دارد، اظهار داشت: تصویب این طرح موجب ضرر و زیان ۳۲ هزار میلیارد تومانی کارگران و بازنشستگان می‌شود و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنم که منابع مورد نیاز طرح تامین کالاهای اساسی را از محل دیگری تامین کنند.
بابایی کارنامی ادامه داد: انتظار می‌رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای منابع تامین کالاهای اساسی به بند الف طرح خود ۱۵ هزار میلیارد تومان اضافه کنند و سقف بند واو تبصره ۲ قانون بودجه را از ۵۰ هزار میلیارد تومان به ۶۵ هزار میلیارد تومان افزایش دهند تا از سهم موجود بازنشستگان و کارگران بیمه شده تامین اجتماعی کسر نشود.
وی گفت: در طرح فعلی که در دستور کار روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی قرار دارد منابع نقدی و قابل وصول تامین اجتماعی پس گرفته شده و در عوض از ردیف بند ب . ۱ مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به این سازمان تخصیص یافته است که نسیه است و قابل تحقق نخواهد بود.
نماینده سازی در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از نمایندگان و تایید دغدغه درست آنان برای تامین کالاهای اساسی مردم، گفت: قطعا منابع قابل وصول مورد نیاز برای اجرای این طرح به روش دیگری قابل تامین خواهد بود و نیاز به برداشت از منابع سازمان تامین اجتماعی نیست.
وی با اشاره به شرایط دشوار سازمان تامین اجتماعی برای وصول مطالبات حق بیمه و تعهدات گسترده این سازمان برای پرداخت حقوق بازنشستگان و همچنین هزینه‌های درمانی به پزشکان و بیمارستان‌ها در شرایط سخت شیوع کرونا، گفت: قطعا کمک به این سازمان خدمت رسانی در شرایط دشوار اقتصادی باید در اولویت مجلس شورای اسلامی باشد و بهتر است سقف فعلی پرداخت مطالبات این سازمان که در قانون برنامه ششم ۵۰ هزار میلیارد تومان تعیین شده است به ۶۵ هزار میلیارد تومان افزایش یابد نه اینکه منابع تخصیص یافته به این سازمان را پس بگیریم.
کد مطلب: 138620
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
دیگه بدبخت تر از بازنشستگان ومستمری بگیران تامین اجتماعی در این مملکت هست؟ در بدترین شرایط زندگی می کنن بیشتر 70درصد بازنشستگان تامین اجتماعی زیر 3میلیون دریافتی دارن. مقایسه کنید با بازنشستگان کشوری و لشکری و نجومی بگیرهای نفت . اینه مجلس انقلابی می خواد از فقیر و فقرای بدبخت تامین اجتماعی بکنه بده بقیه. خدا ازتون نگذره آه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی پشت سرتون هست.