۰
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۰

کلاهبرداری تلفنی از داخل زندان

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از دستگیری 2 کلاهبرداری حرفه ای و شناسایی 6 تن از مالباختگان در اقصی نقاط کشور خبر داد و گفت: این متهمان طی تماس تلفنی با شهروندان از زندان کلاهبرداری می کردند.
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از دستگیری 2 کلاهبرداری حرفه ای و شناسایی 6 تن از مالباختگان در اقصی نقاط کشور خبر داد و گفت: این متهمان طی تماس تلفنی با شهروندان از زندان کلاهبرداری می کردند.
به گزارش فارس، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال"، با اشاره به ارجاع پرونده‌ای از دادگاه لواسانات مبنی بر شناسایی و دستگیری کلاهبردار، گفت: شاکی پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت، اظهار داشت؛ اینجانب کارمند بیمارستان می باشم. و در ساعت 1700، بیست هشتم مهرماه سال جاری، فردی که خود را از عوامل حسابداری بیمارستان معرفی می کرد به من تماس گرفت و عنوان کرد که بخشی از حقوق رئیس بیمارستان به اشتباه به حساب من واریز شده است و به همین علت حسابم مسدوده شده است و درخواست کرد که برای اصلاح تراکنش و همچنین رفع مسدوی حسابم به دستگاه ATM مراجعه کنم. 
ولیکن پس از مراجعه به دستگاه ATM و استعلام موجودی حسابم، مبلغی به حسابم منتقل نشده بود و ضمت تماس با وی گفتم که وجهی به حسابم منتقل نشده است که این فرد بیان داشت وجه در حساب مسدود شده و قابل روئیت نیست. همچنین کدی را که با صفر شروع می شد به من داد و از من خواست که کد را در قسمت انتقال وجه وارد نمایم و مدت 5 ثانیه دکمه ثبت را نگه دارم، ولی پس از این کار متوجه شدم که کد اعلام شماره کارت بوده و مبلغ 29 میلیون و 900 هزار و 298 ریال از حسابم کسر شده است.
این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات پلیسی رد پایی یکی از مجرمان حرفه ای که در زندان محبوس بود به دست آمد و با دستور قضائی متهم از زندن دعوت و تحت بازجویی اولیه قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه متهم در ابتدا منکر ارتکاب هر جرمی بود، گفت: ولی پس از مشاهده دلایل و مدارک لب به اعتراف گشود و اقرار کرد که کلاهبرداری را یکی از هم سلولی هایش انجام داده است ولی مبلغ به حساب وی واریز شده است.
سرهنگ دست خال تصریح کرد: با دستگیری متهم دوم و تحقیقات تکمیلی پلیسی، تا کنون 6 تن از مالباختکان از اقصی نقاط کشور مانند استان های مرکزی، همدان و تهران که به همین شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند شناسایی شده اند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: شناسایی سایر مالباختگان در دستور کار قرار دارد.
کد مطلب: 100809
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *