۰
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳

مواضع پ.ک.ک درشمال عراق بمباران شد

ستاد کل ارتش ترکیه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنگنده های نیروی هوایی ارتش ترکیه صبح امروز مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق را بمباران کردند.
ستاد کل ارتش ترکیه امروز با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جنگنده های نیروی هوایی ارتش ترکیه صبح امروز مواضع گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق را بمباران کردند.
به گزارش ایرنا، منابع خبری به نقل از اطلاعیه ستاد ارتش ترکیه افزودند: جنگنده های نیروی هوایی ارتش ترکیه در یک عملیات برون مرزی توانستند چندین انبار تسلیحات، پناهگاه و محل‌ تجمع گروه تروریستی پ.ک.ک در شمال عراق را منهدم کنند.
در این اطلاعیه به تعداد کشته شدگان وابسته به حزب کارگران کرد ترکیه موسوم به پ.ک.ک اشاره ای نشده است.
وزارت دفاع ترکیه در بیانیه خود همچنین اعلام کرد که این عملیات توسط نیروی هوایی ارتش ترکیه در راستای مبارزه با گروه های تروریستی صورت گرفته است.
ارتش ترکیه از سال ها پیش با انجام عملیات های متعدد هوایی در شمال عراق، مواضع متعلق به گروه تروریستی پ.ک.ک را بمباران می کند.
ترکیه و حزب کارگران کرد این کشور (پ.ک.ک) در اوایل سال 1393 توافق آتش بسی را امضا کردند. در ماه جولای ( اوایل مرداد ) 2015 ترکیه مدعی شد که عناصر پ.ک.ک آتش بس را نادیده گرفته و آن را نقض کردند.
حملات هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به مناطق کوهستانی شمال عراق نیز از هنگام نقض توافقنامه آتش بس از سر گرفته شده است.
موضوع نقض آتش بس نیز زمانی مطرح شد که یک انفجار در شهر سوروچ ترکیه روی داد. دولت ترکیه نیز انگشت اتهام خود را به سمت عناصر پ.ک.ک نشانه رفت.
این انفجار موجب شد تا روند صلحی که برای حل مساله کردهای ترکیه در دسامبر 2012 آغاز شده بود از بین برود و پس از آن ارتش ترکیه و پ پ ک بار دیگر حمله به مواضع یکدیگر را از سرگرفتند.
بر اساس برخی آمارهای منتشر شده، دستکم 600 نیروی نظامی ترکیه و بیش از هفت هزار عضو پ.‌ک‌.ک تاکنون در این حملات کشته شده‌اند.
کد مطلب: 100904
برچسب ها: عراق
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *