۰
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۵

گازگرفتگی در مجتمع مسکونی سعادت آباد

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از وقوع حادثه گازگرفتگی در مجتمع مسکونی در خیابان سعادت آباد تهران خبر داد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران از وقوع حادثه گازگرفتگی در مجتمع مسکونی در خیابان سعادت آباد تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ۱۲:۱۹ امروز یک مورد حادثه گاز گرفتگی در یک مجتمع مسکونی واقع در سعادت آباد، خیابان ایثارگران شمالی به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی اعلام و بلافاصله ایستگاه شماره ۵۸ به محل حادثه اعزام شد.
وی با بیان اینکه آتش‌نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند، گفت: در محل مشاهده شد که این مجتمع مسکونی متشکل از دو بلوک ۸ طبقه و ۱۶ واحدی است که هر کدام یک موتورخانه مجزا دارند. تعدادی از ساکنان هر دو بلوک دچار عوارض گازگرفتگی بودند، بنابراین آتش نشانان با دستگاه های گازسنج میزان مونوکسیدکربن داخل فضا را اندازه‌گیری کردند و مشخص شد که یکی از موتورخانه ها به علت نقص فنی منجر به انتشار گاز خطرناک مونو اکسید کربن شده است.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان تا زمان رسیدن نیروهای اورژانس ساکنان ساختمان را به خارج از ساختمان منتقل کردند گفت: در بررسی های دیگر مشخص شد که موتورخانه به علت نداشتن مسیر مناسب برای تخلیه آلاینده ها به خصوص گاز خطرناک مونواکسید کربن، باعث انتشار این گاز از طریق درز میان دو بلوک و رایزرها به واحدهای این دو ساختمان شده است.
وی افزود: در ادامه ایمن‌سازی‌های لازم انجام شد و آتش نشانان توصیه های لازم را به ساکنان این دو ساختمان ارائه کردند.
کد مطلب: 102424
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *