۰
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵

درخواست پلیس برای شناسایی عاملان قتل

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص درگیری منجر به جنایت در شهرک صنعتی قیام‌دشت و درخواست پلیس برای شناسایی عاملان آن سخن گفت.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص درگیری منجر به جنایت در شهرک صنعتی قیام‌دشت و درخواست پلیس برای شناسایی عاملان آن سخن گفت.
به گزارش فارس، ساعت 23:30 مورخه ۲ تیر ۱۳۹۷ وقوع یک نزاع و درگیری دسته جمعی در ابتدای ورودی شهرک صنعتی قیام دشت به کلانتری 174 اعلام شد.
با حضور مأموران در صحنه درگیری مشخص شد چند نوجوان 18 ساله مورد اصابت چاقو قرار گرفته و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.
با وجود انجام اقدامات درمانی در بامداد مورخه ۳ تیرماه ۱۳۹۷ به کلانتری 174 قیام دشت اعلام شد که یکی از مجروحان صحنه درگیری به نام جواد . الف ( 18 ساله ) به علت شدت جراحات و اصابت جسم تیز به ناحیه سینه فوت کرده است.
بلافاصله پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد تشکیل شد و ضمن هماهنگی با شعبه 101 دادگاه عمومی و انقلاب خاوران، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که مقتول به همراه سه نفر از دوستانش قصد درگیری با سرنشینان یک خودروی پیکان را داشتند که در زمان آغاز درگیری، ناگهان سرنشینان یک خودروی پراید در محل درگیری واقع در ابتدای ورودی شهرک صنعتی قیام دشت حاضر شده و سرنشینان آن با چاقو به آنها حمله‌ور شده ومقتول و دوستانش را با چاقو مجروح کرده و پس از آن از محل متواری شدند.
با ادامه تحقیقات و بهره‌گیری از تصاویر دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان موفق به شناسایی مالک خودروی پیکان شدند.
در تحقیقات از مالک پیکان مشخص شد وی در شب درگیری به صورت دربست اقدام به سوار کردن دو نوجوان به عنوان مسافر کرده و شخصا هیچ دخالتی در نزاع و درگیری نداشته است.
راننده پیکان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مقابل شهربازی قیام دشت منتظر مسافر ایستاده بودم که دو نوجوان حدودا 16 – 15 ساله به من مراجعه کره و درخواست خودروی دربستی به مقصد شهرک صنعتی قیام دشت کردند؛ در بین راه آنها مرتبا با تلفن همراه خود صحبت می‌کردند و به نظر می‌رسید که با افرادی در حال قرار گذاشتن هستند.
راننده ادامه داد: ورودی شهرک صنعتی قیام دشت بود که سرنشینان دو موتورسیکلت مسیر مرا مسدود کردند؛ در همین زمان، یک پراید با چند سرنشین جوان به محل رسید و بدون هیچ صحبتی با آن چهار موتورسوار درگیر شدند؛ پس از دقایقی آن دو نوجوان مسافر بنده به همراه سرنشنیان پراید محل را ترک کردند؛ آن چهار موتورسوار نیز که مجروح شده بودند جهت درمان به [ بیمارستان ] رفتند.
سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته، تصاویر افراد حاضر در نزاع و درگیری شناسایی شد که در ادامه هماهنگی‌های لازم با رئیس شعبه 101 دادگاه عمومی و انقلاب خاوران جهت انتشار بدون پوشش تصاویر این افراد جهت شناسایی و دستگیری انجام شده است.
وی از همه شهروندانی که موفق به شناسایی هویت صاحبان تصاویر شدند درخواست کرد تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 51055428 در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.
کد مطلب: 102672
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *