۰
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱

موضع بصره درقبال تحریم‌های ضد ایرانی

استاندار بصره در جنوب عراق تاکید کرد که استان هرگز بخشی از تحریم های ضد ایرانی نخواهد بود.
استاندار بصره در جنوب عراق تاکید کرد که استان هرگز بخشی از تحریم های ضد ایرانی نخواهد بود.
به گزارش ایرنا، 'اسعد العیدانی' روز دوشنبه در آیین بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی در شهر بصره که از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این استان برگزار شد، گفت: بصره هیچگاه بخشی از تحریم های ضد ایرانی نخواهد شد و عراق نمی پذیرد پایگاهی برای آسیب زدن به یک کشور همسایه باشد. 
استاندار بصره افزود: جمهوری اسلامی ایران نخستین کشوری بود که در جنگ علیه داعش در کنار عراق ایستاد و در این راه فداکاری کرد و شهید داد همانطور که به بسیاری دیگر از ملت های جهان یاری رسانده است. 
العیدانی گفت: از سوی دولت محلی در استان بصره از شرکت های بزرگ ایرانی دعوت می کنم که در مرحله بازسازی بصره مشارکت داشته باشند. 
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران اکنون و در سالروز چهلمین سال پیروزی انقلاب و برغم همه چالش هایی که با آن مواجه بوده است، در اوج قدرت قرار دارد و بسیار قوی تر از ده سال پیش خود است و طی این چند دهه هر چه گذشته قوی تر شده است. 
مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی روز یکشنبه با حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مقامات استان بصره از جمله استاندار، نمایندگان مرجعیت، فرماندهان گروههای جهادی، اعضای پارلمان عراق، اعضای شورای استان، روحانیون، شیوخ عشایر ، مسئولان دانشگاه بصره و ... از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره برگزار شد.
استقبال و مشارکت خوب مردم سبب پر شدن ظرفیت سالن برگزاری شد و بسیاری از میهمان بصرت سرپا مراسم را دنبال کردند.
کد مطلب: 102725
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *