۰
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴

صعود اباذری به فینال لیگ جهانی کاراته

صالح اباذری به فینال لیگ جهانی کاراته وان سری آ اتریش راه یافت و سامان حیدری نیز به دیدار رده بندی رسید.
صالح اباذری به فینال لیگ جهانی کاراته وان سری آ اتریش راه یافت و سامان حیدری نیز به دیدار رده بندی رسید.
به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون کاراته، در اولین روز لیگ جهانی کاراته وان سری آ که با حضور ۲۰۵۷ کاراته کا از ۹۹ کشور در شهر سالزبورگ اتریش آغاز شد، صالح اباذری در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم موفق شد با غلبه بر تمامی حریفان به فینال راه یابد تا روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف آسیمان قربانلی آذربایجانی برود.
در همین وزن سامان حیدری به دیدار رده بندی رسید و روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف جاناتان هورنهآلمانی می‌رود.
نتایج کسب شده روز اول بدین ترتیب است:
در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، صالح اباذری در اولین دیدار فیلیپه ریس، نماینده پرتغال را ۷ بر ۴ از پیش رو برداشت. سپس ۳ بر یک سلیم بندیاب فرانسوی برنده شد و در مبارزه سوم آندره گرنویچ کاراته کایی از بلاروس ۵ بر یک پیروز شد.
در چهارمین بازی مقابل واسیلی آنتوخی از روسیه به برتری ۲ بر صفر رسید و در ادامه پس از تساوی صفر بر صفر مقابل دارنل لاردی هلندی با رأی داوران در هانتی پیروز شد و به گام به دور نیمه نهایی گذاشت.
اباذری روز یکشنبه برای کسب مدال طلا به مصاف آسیمانقربانلی آذربایجانی خواهد رفت.
سامان حیدری دیگر نماینده این وزن، مقابل نوبین جمعه از هند به برتری ۷ بر صفر رسید. سپس ادین ساریچ از بوسنی و هرزگوین را ۲ بر صفر شکست داد. در ادامه موفق شد مقابل آبیلای تولتای از قزاقستان پس از تساوی ۲ بر ۲ با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی شود.
در مبارزه چهارم ۱۰ بر ۴ نتیجه را به آسیمان قربانلیآذربایجانی واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه ابتدا به مصاف دنیلسون جاکوئت از فرانسه رفت و ۴ بر یک به برتری رسید. در دومین مبارزه هم با توجه به حاضر نشدن حریف اکوادوری برنده میدان لقب گرفت تا به دیدار رده بندی راه یابد.
در همین وزن سجاد گنج زاده ابتدا ماکسیم شوکوف از روسیه را ۲ بر صفر برد. سپس مقابل محمد البحری از مراکش ۵ بر ۲ به برتری رسید. در سومین دیدار آیبولشادیکانوف از قرقیزستان را ۲ بر صفر مغلوب کرد.
در چهارمین مبارزه ۵ بر ۳ نتیجه را به دارنل لاردی هلندی واگذار کرد و از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مجید حسن نیا در اولین دیدار مقابل سوییهی تویاما از ژاپن ۵ بر ۴ مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.
در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم، حمیده عباسعلی در مبارزه اول مقابل آلیشیا کوپولا از ایتالیا ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابتها کنار رفت.
در کاتای انفرادی مردان، ابوالفضل شهرجردی که در گروه ۱۴ با تیم‌های کرواسی، اسلواکی، مونته‌نگرو، اتریش، ژاپن، اوکراین، بلاروس، چین، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، استرالیا، هلند، مجارستان و آلمان همگروه بود، دور اول امتیاز ۲۴.۵۲ را کسب کرد و دوم شد و به دور بعد راه یافت. دور دوم امتیاز ۲۵.۴ را بدست آورد و به عنوان نفر دوم به دور بعد صعود کرد. در ادامه به امتیاز ۲۴.۵۴ را کسب کرد و به عنوان نفر چهارم به دور نیمه نهایی رسید. او در این مرحله با امتیاز ۲۵.۴۶ از ادامه رقابتها بازماند و در مکان هفتم ایستاد.
در بخش بانوان، مهسا افسانه که در گروه ۷ قرار داشت با حریفانی از ایتالیا، روسیه، ژاپن، اسپانیا، برزیل، مراکش، ونزوئلا، اتریش، کوزوو، ایرلند، چک و اوکراین مبارزه کرد و دور اول به امتیاز ۲۴.۴۴ رسید و اول شد. دور دوم با امتیاز ۲۵.۱۲ به عنوان نفر دوم راهی دور بعد شد. سپس و در دور سوم ۲۵.۰۶ امتیاز گرفت و به نیمه نهایی صعود کرد. او در این مرحله با امتیاز ۲۴.۱۸ به عنوان هفتمی رسید.
فاطمه صادقی دیگر نماینده این بخش در گروه ۱۶ به مصافکاتاروهایی از ونزوئلا، مصر، ایرلند، اوکراین، استرالیا، کوزوو، فنلاند، صربستان، الجزایر، هلند و اسپانیا رفت و ابتدا امتیاز ۲۴.۴۶ را گرفت و دوم شد. در مرحله دوم ۲۵.۷۸ کسب کرد و در مکان دوم قرار گرفت و به دور بعد رفت. او در دور سوم امتیاز ۲۴.۸۸ را بدست آورد و ششم شد و نتوانست به مرحله بعدی صعود کند.
کد مطلب: 103814
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *