۰
شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹

آخرین اخبار از حزب جدید اصلاح‌طلبان

حزب منشعب از اعتماد ملی با نام «جمهوریت» یا «صبا» فعالیت سیاسی خواهد کرد.
حزب منشعب از اعتماد ملی با نام «جمهوریت» یا «صبا» فعالیت سیاسی خواهد کرد.
به گزارش ایسنا، رسول منتجب‌نیا و بخشی از اعضای حزب اعتماد ملی پس از کناره‌گیری از این حزب، تأسیس حزب جدیدی را در دستور کار قرار دادند.
منتجب‌نیا که در مهر ماه سال جاری تصمیم نهایی خود را برای کناره‌گیری از اعتماد ملی اعلام کرده بود، درباره اهداف تشکیل حزب جدید بیان کرد: «حزبی که در نظر داریم تشکیل دهیم، حزبی دارای اهداف و آرمان‌های بلند و مرام‌نامه بسیار روشن، شفاف و مردمی خواهد بود، حزبی که هم مردمی بوده و هم مبنای اعتقادی، اخلاقی و فقهی دارد… ما در عمق برنامه‌ها و اندیشه خود توجه به جوانان و بها دادن به بانوان را مورد تاکید قرار دادیم. اقوام و سلایق مختلف نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند. این مسائل در چارچوب اصلاحات به معنای واقعی کلمه است. ما اصلاحات را یک مکتب و خط مشی می‌دانیم و ملزم هستیم که در این چارچوب و مسیر حرکت کنیم.»
تقاضای تاسیس و اعضای هیات مؤسس این حزب به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارائه شده و در این کمیسیون در نوبت بررسی است. پس از اعلام موافقت اولیه کمیسیون ماده ۱۰ احزاب با تشکیل حزب، کنگره برگزار و اعضای شورای مرکزی منتخب کنگره به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب معرفی می‌شوند تا پس از تأیید این کمیسیون، پروانه فعالیت حزب صادر شود.
پس از چندین ماه جلسه و کار کارشناسی، اساسنامه و مرامنامه حزب نیز آماده شده است.
این حزب جدید اصلاح‌طلبان با نام جمهوریت یا صبا (صدای بیداری ایرانیان) فعالیت خواهد کرد.
کد مطلب: 103815
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *