۰
يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۹

گام بلند شرکت پست در کاهش آلودگی هوا

مدیرعامل شرکت ملی پست از آغاز نوسازی ناوگان موتورسیکلت موزعین (توزیع‌کنندگان) از فروردین ماه آینده خبر داد.
مدیرعامل شرکت ملی پست از آغاز نوسازی ناوگان موتورسیکلت موزعین (توزیع‌کنندگان) از فروردین ماه آینده خبر داد.
به گزارش یکشنبه ایرنا از شرکت ملی پست، «حسین نعمتی» استفاده از توان داخلی صنایع با حمایت منابع قرض‌الحسنه بانکی و رعایت استانداردهای زیست محیطی را از مزیت‌های اصلی نوسازی ناوگان حمل و نقل شرکت ملی پست دانست.
وی با تأکید بر این که پست همواره به عنوان یک شبکه وسیع ارتباطی، تلاش کرده تا در ایجاد محیط زیست پاک بیشترین همکاری را با نهادهای ذیربط داشته باشد، افزود: پست در دنیا با انجام امور نیابتی دستگاه‌ها و با استفاده از ناوگان حمل و نقل وسیع خود، بیشترین تاثیر را در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی داشته است و بر همین اساس توجه به وسایل نقلیه و نوسازی آن‌ها، چند سال یکبار در دستور کار این شبکه قرار دارد.
نعمتی افزود: به همین دلیل نوسازی ناوگان موتورسیکلت، موزعین به عنوان اصلی ترین عاملان توزیع مرسولات پستی، موضوع تفاهم‌نامه سه جانبه بین شرکت ملی پست، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و شرکت تولیدی نیرو محرکه شد.
مدیرعامل شرکت ملی پست در خصوص مزیت‌های دریافت این موتورسیکلت‌ها گفت: به منظور کاهش فشار اقتصادی به موزعین شبکه پستی، مقرر شد بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، به مبلغ قیمت تمام شده موتورسیکلت با کارمزد چهار درصد و اقساط 24ماهه وام بپردازد.
نعمتی درباره قیمت موتورسیکلت ها گفت: با همکاری شرکت تولیدی نیرو محرکه، موتورسیکلت های واگذاری، به همان قیمت ابتدای سال 97 محاسبه و به موزعین تحویل داده خواهد شد.
معاون وزیر ارتباطات اظهار داشت: موتورسیکلت‌های مورد نظر از نوع انژکتوری، با حجم موتور 150سی سی و بر اساس استاندارد یورو 4 و منقش به آرم شرکت ملی پست خواهد بود.
وی افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده، موزعینی که در سامانه رهیاب به عنوان موزع موتورسوار ثبت شده اند، شامل این طرح خواهند شد.
نعمتی در خصوص زمان و شرایط توزیع موتورسیکلت نیز گفت: طبق مفاد این تفاهم نامه، واگذاری موتورسیکلت ها از نیمه دوم فروردین 98 آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه خواهد یافت.
مدیرعامل در خصوص نحوه توزیع موتورسیکلت ها نیز گفت: این طرح ابتدا در کلان شهرها آغاز و به تدریج تا پایان خرداد ماه در سراسر کشور توزیع خواهد شد.
نعمتی متذکر شد: با توجه به دستورالعمل بانک‌ها، وام بانکی به کسانی که دارای قسط‌های عقب مانده باشند، پرداخت نخواهد شد و بهتر است موزعین با در نظر داشتن شرایط خوبی که در این تفاهم نامه دیده شده، از این فرصت نهایت استفاده را بکنند.
کد مطلب: 103930
برچسب ها: شرکت ملی پست
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *