۰
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲

قصابان گوشت را از کشتارگاه تهیه کنند

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه امروز تعدادی از قصابان در مقابل این وزارتخانه حضور یافته و خواستار دریافت سهم گوشت تنظیم بازاری بودند، به این صنف توصیه کرد، گوشت مورد نیاز را از کشتارگاه تهیه کنند.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه امروز تعدادی از قصابان در مقابل این وزارتخانه حضور یافته و خواستار دریافت سهم گوشت تنظیم بازاری بودند، به این صنف توصیه کرد، گوشت مورد نیاز را از کشتارگاه تهیه کنند.
«عباس قبادی» امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به افزایش واردات گوشت برای تنظیم بازار در ماه های گذشته اشاره کرد، اما گفت: تفاوت قیمت این گوشت ها با بازار آزاد سبب تشکیل صف های طولانی در مراکز توزیع شد که در شان مردم کشورمان نبود.
وی افزود: به همین دلیل با مصوبه ستاد تنظیم بازار مقرر شد گوشت تنظیم بازاری از طریق توزیع در تعاونی های اسکان، اسکاد، فرهنگیان، بازنشستگان، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و غیره به دست جامعه هدف برسد.
این مقام مسئول ادامه داد: با این تصمیم، سهمیه گوشت دولتی قصابی‌هایی که تا چند روز پیش اقدام به دریافت سهمیه و توزیع آن بین مردم می‌کردند قطع شد که اعتراض آنان را به دنبال داشت.
وی تاکید کرد: از آنجایی که واردات گوشت قرمز زیاد انجام شده بود، بخشی از آن در اختیار قصابان نیز قرار می گرفت، اما اکنون این سهمیه قطع شده است و قصابان می توانند گوشت مورد نیاز خود را از بازار یا کشتارگاه ها تهیه کنند.
به گزارش ایرنا، صبح امروز برخی از قصابان پایتخت در اعتراض به تغییر روند توزیع گوشت تنظیم بازاری، در مقابل ساختمان «شهید نادری» وزارت صنعت، معدن و تجارت واقع در بلوار کشاورز تجمع کردند و خواستار توزیع گوشت تنظیم بازاری توسط این صنف شدند.
حذف سهمیه قصابان از گوشت دولتی و تنظیم بازاری منجر به اعتراض این فعالان صنفی شده است؛ آنان مدعی اند «دولت از چند سال گذشته به منظور تنظیم بازار اقدام به عرضه گوشت بین اتحادیه ها و نیز فروشگاه ها کرده اما از روز گذشته توزیع این گوشت برای قصابی ها متوقف و تنها در برخی فروشگاه های زنجیره ای انجام می شود».
این افراد که تعداد آنها بیش از 40 نفر تخمین زده می شد، 2 روز پیش نیز در این محل تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان وزارت صنعت شده بودند.
یکی از این افراد که خود را نماینده قصابان معرفی می کرد به ایرنا گفت: افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار، گوشت تنظیم بازاری را به عرصه ای برای رانت خواران تبدیل کرده است.
 
کد مطلب: 104603
برچسب ها: گوشت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *