۱
۰
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶

رسیدگی به آسیب‌دیدگان سیل در اولویت باشد

یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان سیل در اولویت اقدامات سال ۹۸ باشد، گفت: مهار آب و استفاده بهینه از بارش‌ها، مقابله با مشکلات اقتصادی و ایجاد ثبات اقتصادی، افزایش صادارت غیرنفتی، گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت سیاسی مردم از سایر اولویت‌های کشور در سال ۹۸ است. ه
یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه رسیدگی به وضعیت آسیب‌دیدگان سیل در اولویت اقدامات سال ۹۸ باشد، گفت: مهار آب و استفاده بهینه از بارش‌ها، مقابله با مشکلات اقتصادی و ایجاد ثبات اقتصادی، افزایش صادارت غیرنفتی، گسترش روابط تجاری با کشورهای همسایه و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت سیاسی مردم از سایر اولویت‌های کشور در سال ۹۸ است.
به گزارش ايسنا، حمیدرضا ترقی درباره اولویت‌های کشور در سال جاری اظهار کرد: با توجه به حوادث غیرمترقبه و خسارات ناشی از سیل، رسیدگی فوری به وضعیت آسیب‌دیدگان سیل باید در اولویت قراربگیرد. همچنین با توجه به اینکه ظاهراً ترسالی در کشور آغاز شده است، باید برنامه‌ریزی متناسب با این وضعیت جدید انجام شده و مهار آب و استفاده بهینه از بارش‌ها در اولویت وزارت نیرو، شهرداری‌ها و دستگاه‌های مرتبط قرار بگیرد.
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به اینکه مقابله با گرانی و تورم، کاهش نرخ دلار و ایجاد ثبات اقتصادی باید در اولویت اقدامات دولت باشد، تصریح کرد: با توجه به تعیین شعار سال توسط مقام معظم رهبری، رونق و تقویت تولید ملی باید یکی دیگر از اولویت‌های کشور باشد.
وی تاکید کرد: گسترش روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه و صادرات کالاهای ایرانی به بازارهای منطقه در دستور کار قرار گیرد. صادارت غیر نقتی نیز برای جبران کاهش فروش نفت دنبال شود.
ترقی در پایان با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه بیان کرد: یکی دیگر از اولویت‌های کشور ایجاد بستر مناسب برای حضور و مشارکت مردم در انتخابات است. البته مشارکت مردم به به افزایش رضایتمندی عمومی و تقویت احزاب بستگی دارد.
کد مطلب: 105697
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


United Arab Emirates
هیچ شکی نیست در اینکه:- آدمها نباید در شرایط سخت مثل سیل اخیر تسلیم شوند و -ضمنا باید به هم کمک کنند چون "بنی آدم اعضای یک پیکرند" اما من به عنوان یک آدم حق دارم که فکر کنم راجع به حداقل دو موضوع زیر:1- اول اینکه بنا به گفته مسئولین در دو هفته اخیر سیل بیش از 10 میلیارد متر مکعب با خود آب برای کشور اورده است. با توجه به قیمت آب در کشور و منطقه، ارزش این مقدار آب بیش از 20 هزار میلیارد تومان می شود. یعنی رقمی بالاتر از کل خساراتی که سیل به کشور وارد کرده است. 2- در حدود 5 درصد از بودجه کشور بعنوان بودجه برای حوادث غیر مترقبه در نظر گرفته شده است که رقمی در حدود 80 هزار میلیارد تومان می شود. سوال این است که چرا با وجود این شرایط ما باید دست گدایی به سمت مردم و کشورهای دیگر دراز کنیم و هی بگوییم ما نیازمند کمکهای شمائیم؟ البته باز هم میگویم که کمک در این شرایط وظیفه تمام انسانها ست ولی کاسه گدایی چرا و چرا اینقدر تبلیغ برای نداشتن و خواهش و التماس از مردم که ما فقط با کمک شما میتوانیم به مردم کمک کنیم؟