۰
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰

جنگ فدراسیون فوتبال و کی روش علنی شد

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به شناختی که از خلقیات کی‌روش داریم، بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسئولان فدراسیون هم ورود کند.
رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به شناختی که از خلقیات کی‌روش داریم، بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسئولان فدراسیون هم ورود کند.
به گزارش ایسنا، احمدرضا براتی، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره اظهارات اخیر کارلوس کی‌روش، اظهار کرد: فدراسیون فوتبال به کلیه تعهدات مالی و غیر مالی خود در قبال ایشان عمل کرده و از این حیث تقصیری متوجه فدراسیون فوتبال نیست. البته محدودیت‌های مالی بین‌المللی برای جابجایی پول در کلیه تراکنش‌های بین‌المللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم اختصاص به فدراسیون فوتبال ندارد و البته همه ایرانیان و غیر ایرانیان از این مشکل و محدودیت آگاهی دارند.
وی ادامه داد: در سوی مقابل، آقای کی‌روش که خود را علاقه‌مند به ایرانیان می‌دانند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می‌کردند و اینکه ایشان در مصاحبه‌های خود به صورت مستمر اصرار دارند اتهاماتی را متوجه فدراسیون نمایند علاوه بر آنکه با ادعای ایشان مبنی بر علاقه‌مندی به ایرانیان منافات دارد همچنین مغایر و مخالف مقررات و کدهای اخلاق فیفا می‌باشد و قابل پیگرد قانونی است. به عنوان مثال و در حالی که همگان اذعان دارند کمپ قطر در حال حاضر در زمره بهترین کمپ‌های دنیا و حتی بهترین آنهاست، و بزرگترین تیم‌های ملی و باشگاهی جهان هم در این کمپ حاضر می‌شوند اما ایشان به صورت عجیبی حضور در این کمپ را علت ناکامی تیم ملی می‌دانند و ادعا می‌کند تیم ملی ایرانی گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است! و البته هر حقوقدان ورزشی می‌تواند بگوید که معنی این حرف چیست و در صورتی که ایشان نتواند این ادعا را ثابت کند چه تبعاتی برای ایشان خواهد داشت و البته باز هم ادعاها و اظهاراتی از این جنس در اظهارات ایشان قابل مشاهده است.
براتی در ادامه افزود: فدراسیون فوتبال در همه این سال‌ها به منظور حفظ آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با ایشان نشد و اگر چه در طول یک سال گذشته دو بار به صورت رسمی و کتبی به ایشان اخطار شد ولی باز هم سیاست فدراسیون، سیاست مدارا و حفظ آرامش بود و این موضوع رسانه‌ای نشد اما اینک که ایشان مسئولیتی در ایران ندارد و در عین حال اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش دارد دلیلی برای ادامه این خویشتن‌داری وجود ندارد و لذا فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده‌ایم و قطعاً به اظهارات ایشان که خلاف کدهای اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.
رئیس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد یادآور شد، با وجود فضای رسانه‌ای بین‌المللی به وجود آمده توسط کارلوس کی‌روش اما فدراسیون تلاش می‌کند کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و ان‌شاءالله در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.
براتی تصریح کرد: اگرچه رسیدگی‌های قانونی و حقوقی زمان‌بر هستند اما در هر صورت فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است و از سوی دیگر با توجه به شناختی که از خلقیات کی‌روش داریم بعید نیست به دعواهای شخصی اشخاص و مسئولان فدراسیون هم ورود کند و اگر چنین اتفاق رخ دهد اصلاً متعجب نخواهیم شد که در این صورت نیز پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
کد مطلب: 106853
برچسب ها: کارلوس کی روش
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *