۰
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶

اجازه بروز فساد را در شهرداری ندهید

شهردار تهران گفت: از شهرداران مناطق نواحی انتظار می رود حساسیت و دقت نظر داشته باشند و اجازه ندهند به دلیل بی اطلاعی مردم از قوانین فساد شکل بگیرد.
شهردار تهران گفت: از شهرداران مناطق نواحی انتظار می رود حساسیت و دقت نظر داشته باشند و اجازه ندهند به دلیل بی اطلاعی مردم از قوانین فساد شکل بگیرد.
به گزارش ایسنا پیروز حناچی در بیست و چهارمین جلسه شورای معاونین، مشاورین و شهرداران که عصر روز گذشته در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با قدردانی از زحمات همکاران شهرداری تهران در سیل اخیر بر لزوم آمادگی هرچه بیشتر نیروها در مواقع بحرانی تاکید کرد و گفت: این آمادگی همیشه باید وجود داشته باشد. به یاد بیاورید که سیل تجریش در تیرماه اتفاق افتاد و زمانی بود که کسی آمادگی آن را نداشت. غافلگیری اصلی‌ترین عامل تلفات انسانی در سیل‌هاست.
وی به دیدار اخیر خود با سورنا ستاری - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری - اشاره کرد و گفت: سیاست اصولی شهرداری حمایت از استارت آپ‌هاست و بر همین اساس با استارت آپ‌هایی که در واحدهای کمتر از ۱۵۰ متر فعالیت می‌کنند و از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مجوز دارند، مدارا کنید البته این شامل آن دسته از استارت آپ‌هایی است که فعالیت جانبی تجاری نداشته باشند.
حناچی همچنین بر تلاش بخش‌های مختلف در کسب درآمد برای شهرداری تاکید کرد و گفت: موضوع تلاش برای کسب درآمد یک تلاش دائمی است و امسال باید این تلاش‌ها مضاعف شود. تاکید ما بر کسب درآمد سالم است و قرار نیست از هر راهی و یا شهرفروشی کسب درآمد کنیم.
شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش به ماه مبارک رمضان اشاره کرد و ادامه داد: محسن هاشمی - رئیس شورای شهر تهران - بر ممنوعیت افطاری با هزینه شهرداری تاکید کرد و لازم است که این نکته مورد توجه قرار گیرد. برای ضیافت‌های افطاری در حاشیه‌های برنامه‌های افتتاح و همایش‌ها نیز سفره‌های ساده و بدون تکلف مورد انتظار است. از سوی دیگر در ماه مبارک رمضان انتظار از مدیران شهری این است که شعائر دینی را کاملاً رعایت کنند و در مجموعه‌های زیر نظر خود نیز بر این مهم تاکید ویژه داشته باشند.
وی درباره گزارشی که درباره جایگاه‌های سوخت در جلسه ارائه شده بود، گفت: این گزارش نیاز به مطالعات بیشتر دارد. هدف ما کاهش سفرهای شهری است و قرار نیست شهروندان به دلیل نبود جایگاه سوخت طول یک شهر را طی کنند. در برخی شهرها حتی یک تلمبه سوخت نصب می‌کنند تا برای دسترسی‌های محلی شهروندان مورد استفاده قرار گیرد. در پاریس این نمونه را زیاد دیدم.
در انتها حناچی به برنامه های شهرداری در شب‌های ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در این شب‌ها تلاش کنیم با رعایت شئون و شعائر مذهبی شهر پرنشاط و فعال باشد.
به گزارش شهرنوشت، وی با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی به مردم درباره قوانین شهری اظهارکرد: در مورد اطلاعاتی که شهروندان باید بدانند قبلا هم تاکید شده است و در این خصوص مصوبه هم داشتیم. باید دقت داشته باشیم جایی که قانون وجود دارد و مردم مطلع نیستند فساد اتفاق می‌افتد. اخیرا موردی گزارش شده که از صاحب ملکی که باغی در آن نیست پول هایی مطالبه شده است. از شهرداران نواحی انتظار می رود حساسیت و دقت نظر داشته باشند و اجازه ندهند به دلیل بی اطلاعی مردم از قوانین فساد شکل بگیرد. خوشبختانه هیات‌های بررسی تخلفات فعال شده اند. امیدوارم همیشه بیکار بمانند اما اگر پرونده و گزارش تخلفی برسد به آن جا ارجاع خواهد شد.
کد مطلب: 107270
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *