۰
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۷

اندر حکایت نقش‌فروشی در سینما و تلویزیون!

جلیل فرجاد که پس از شش سال دوری از تلویزیون با سریال رمضانی «برادر جان» به تلویزیون بازگشته است، درباره علت دوری از قاب سیما می‌گوید: متاسفانه زمانی در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ کار اینگونه بود که از ما برای حضور در یک پروژه دعوت می‌شد، اما حالا فرق کرده است و ما خودمان باید دنبال کار باشیم!
اندر حکایت نقش‌فروشی در سینما و تلویزیون!
جلیل فرجاد که پس از شش سال دوری از تلویزیون با سریال رمضانی «برادر جان» به تلویزیون بازگشته است، درباره علت دوری از قاب سیما می‌گوید: متاسفانه زمانی در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ کار اینگونه بود که از ما برای حضور در یک پروژه دعوت می‌شد، اما حالا فرق کرده است و ما خودمان باید دنبال کار باشیم!
این بازیگر در گفت‌وگو با ایسنا درباره علت دوری از تلویزیون و حضور در سریال رمضانی، ایفای نقش در کنار دخترش و همچنین همراهی با علی نصیریان در سریال «برادر جان» گفت‌وگو کرد.

فرجاد درباره علت دوری از تلویزیون اظهار کرد: نمی‌دانم شاید مدیران تلویزیون از من خوششان نمی‌آید، یا آن‌قدر اطراف دوستان تهیه‌کننده و کارگردان آدم زیاد هست که من دیگر دیده نمی‌شوم؛ من نمی‌دانم. زمانی قبل از انقلاب از نسل من برای اجرای تئاتر دعوت می‌شد، همچنین برای حضور در سریال دعوت می‌کردند. اما حالا این گونه است که من باید دنبال کار بروم در حالی که حتی در دهه ۶۰ و ۷۰ هم اینگونه نبود و ما به کار دعوت می‌شدیم.

جلیل فرجاد در پاسخ به این پرسش که چه شد که پس از سال‌ها دوری به تلویزیون بازگشت؟ اظهار کرد: شاید بیش از شش سال است که در سریال‌های تلویزیون حضور ندارم. حضورم در سریال «برادر جان» به پیشنهاد نویسنده کار آقای سعید نعمت‌الله بود ایشان هم همین جمله را گفتند که مدت‌هاست نیستی. نمی دانم. متأسفانه شنیده‌ام برخی از آدم‌ها از تهیه‌کنندگان و کارگردانان خواهش می‌کنند که به آنها نقش بدهند حتی شنیدم که برای نقش هم پول می‌دهند و اگر واقعیت داشته باشد و مستند باشد خیلی غم‌انگیز است. مسلم است یک عده علاقمند برای اینکه کار کنند و تصویرشان دیده شود پول بدهند و نقش بگیرند اما اعتقاد دارم وقتی یک نقشی وجود دارد، کارگردان و تهیه‌کننده یا مسئولان تلویزیون نمی‌توانند نقش را بفروشند حتماً باید بازیگر باشد تا بتواند از عهده آن نقش بربیاید.

وی ادامه داد: آقای سعید نعمت‌الله چند ماه پیش این کار را به من پیشنهاد دادند می‌گفتند قرار است یک کاری بسازیم که دوست دارم شما هم بیایید. وقتی قصه را خواندم احساس کردم که سریال پرمخاطبی خواهد بود، ضمن اینکه پیام و تمی که این سریال دارد برای جامعه حال حاضر ما خوب است. یک یادآوری است. اینکه من به تذکر و یادآوری خیلی نیاز دارم چرا که من انسان به خاطر طمع، حرص و آز ممکن است خیلی چیزها را فراموش کنم. پیام این سریال حق‌الناس است که رعایت آن به نظر در جامعه کمرنگ شده است. شاید با دیدن این سریال به من و امثال من که رعایت نمی‌کنیم یک تلنگر باشد که حق‌الناس را رعایت کنیم.

فرجاد درباره نقشی که در سریال «برادر جان» با گریم متفاوت ایفا می‌کند، توضیح داد: نقش من به طور کلی از نظر حجم کم‌رنگ است ولی در میدان یکی از حجره‌داران هستند و با کریم بوستان، علی نصیریان و با پسران دوستمان که مرحوم شده است، یک درگیری داریم. در این درگیری‌ها من اکثراً حضور دارم. در واقع من همراه شخصیت کریم بوستانی هستم. به نوعی هم دوست، هم همکار هستم و هم می‌بینم که چگونه مال و اموالش از بین رفته است.
وی ادامه داد: در محله تعداد زیادی حجره است و ما در یک محل کاسبیم و به خاطر مراوده و سال‌ها با هم بودن دوست هستیم. آقای نصیریان به عنوان بزرگ‌تر ما در این قصه حضور دارند که ما هم در این قصه و هم بیرون از غصه به ایشان ارادت داریم.
 

فرجاد درباره محتوای قصه «برادر جان» که به موضوع حق الناس می‌پردازد، نیز اشاره کرد و گفت: موضوع این سریال حق الناس است اینکه شما مال من را بالا می‌کشی و بعد با وجود اینکه شاهدان متعددی وجود دارد و باید شفاهی بگویند، نمی‌گویند. چیزی که در این میان از بین رفته است دست خط است. حال آن افراد طمع می‌کنند و باید این قصه را دید که اموال شخصیت کریم بوستان چگونه از بین می‌رود. قصه پیچ در پیچ است تعلیق‌ها و گره‌های داستانی به قدری زیاد است که من خودم به عنوان بازیگر سریال، منتظر این هستم که در ادامه چه اتفاقی در روند قصه صورت می‌گیرد.

فرجاد در پایان از همبازی و همراهی دخترش مارال فرجاد در سریال برادر جان یاد کرد و گفت: در این سریال با دخترم حضور دارم و این حس خوبی برای من است.
کد مطلب: 107699
برچسب ها: تلویزیون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *