۰
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۷

ریزش سنگین قیمت نفت متوقف شد

قیمت نفت پس از ریزش سنگینی که در معاملات روز گذشته تجربه کرد، روز چهارشنبه اندکی افزایش پیدا کرد اما افت کمتر از حد انتظار ذخایر آمریکا باعث شد روند رشد قیمت‌ها محدود شود.
قیمت نفت پس از ریزش سنگینی که در معاملات روز گذشته تجربه کرد، روز چهارشنبه اندکی افزایش پیدا کرد اما افت کمتر از حد انتظار ذخایر آمریکا باعث شد روند رشد قیمت‌ها محدود شود.
به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا که روز سه‌شنبه ۳.۳ درصد سقوط کرده بود، در معاملات روز جاری شش سنت افزایش یافت و به ۵۷ دلار و ۶۸ سنت در هر بشکه رسید.
بهای معاملات آتی نفت برنت که روز سه‌شنبه ۳.۲ درصد کاهش بسته شده بود، روز چهارشنبه ۲۵ سنت افزایش یافت و به ۶۴ دلار و ۶۰ سنت در هر بشکه رسید.
گزارشی که از سوی موسسه امریکن پترولیوم منتشر شد، نشان داد: ذخائر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۲ ژوییه، ۱.۴ میلیون بشکه کاهش یافته و به ۴۶۰ میلیون بشکه رسیده است. در حالی که تحلیلگران کاهش این ذخائر به میزان ۲.۷ میلیون بشکه را پیش‌بینی کرده بودند.
آمار رسمی تولید و ذخائر نفت آمریکا بعد از ظهر روز جاری از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتشر می‌شود و اگر این آمار کاهش ذخائر را تایید کند، پنجمین کاهش هفتگی متوالی ذخائر نفت آمریکا خواهد بود که طولانی‌ترین روند کاهش از ابتدای سال ۲۰۱۸ تاکنون محسوب می‌شود.
آبشیک کومار، مدیر تحلیلی شرکت "اینترفکس انرژی" در لندن در این باره اظهار کرد: فعالان بازار منتظر آمار هفتگی ذخائر نفت آمریکا هستند که انتظار می‌رود یک کاهش هفتگی دیگر را نشان دهند. با این حال تولید نفت در خلیج مکزیکو پس از طوفان گرمسیری بَری به وضعیت عادی بازگشته است.
بیش از نیمی از تولید روزانه نفت خام در خلیج مکزیکوی آمریکا تا روز سه‌شنبه پس از وقوع طوفان گرمسیری بَری همچنان متوقف ماند، زیرا اکثر شرکت‌های نفتی در حال اعزام مجدد کارکنان برای از سرگیری تولید بودند.
اداره اجرای ایمنی و محیط زیست آمریکا اعلام کرد: ۱.۱ میلیون بشکه در روز تولید نفت یا معادل ۵۸ درصد از تولید منطقه و همچنین ۱.۴ میلیارد فوت مکعب تولید روزانه گاز طبیعی متوقف مانده است.
کاهش کمتر از حد انتظار ذخائر نفت خام نشان داد تعطیلی تولید براثر وقوع طوفان بَری در هفته گذشته تاثیر چندانی روی ذخائر نداشته است.
همچنین گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخائر بنزین ۴۷۶ هزار بشکه کاهش پیدا کرده است در حالی که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز کاهش سطح ذخائر به میزان ۹۲۵ هزار بشکه را پیش‌بینی کرده بودند.
بر اساس گزارش رویترز، قیمت نفت روز سه‌شنبه پس از این‌که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، اظهار کرد: پیشرفت‌هایی با ایران صورت گرفت است و این اظهارات از احتمال کاهش تنش‌ها در خاورمیانه حکایت کرد با این حال ایران مذاکره در خصوص برنامه موشک بالستیک خود را رد کرد
کد مطلب: 111330
برچسب ها: نفت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *