۰
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم:

هزینه‌های تولید ۷۰درصد افزایش داشته است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: هزینه های تولید در شرایط فعلی اقتصادی تا 70 درصد افزایش داشته و این امر قدرت رقابت را کاهش می دهد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: هزینه های تولید در شرایط فعلی اقتصادی تا 70 درصد افزایش داشته و این امر قدرت رقابت را کاهش می دهد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، محمود سیجانی عصر امروز در همایش تجلیل از صنعت گران و کارآفرینان استان قم در اتاق بازرگانی عنوان کرد: امروز تولیدکنندگان و صنعتگران تشنه همراهی و حمایت های بیشتر هستند.
وی اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهم در حوزه اقتصادی، احیای واحدهای راکد و حفظ ظرفیت های اشتغال و تولید است.
سیجانی بیان کرد: در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان بسیاری از دغدغه و مشکلات مورد ارزیابی قرار می گیرد تا بتوان گامی در احیای واحدهای راکد و حفظ ظرفیت ها برداشت.
وی خاطرنشان کرد: امروز 10 پروژه با اشتغال 340 نفر در قم افتتاح شد و بنا داریم با توسعه 105 واحد تولیدی فعال بیش از 2 هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار کرد: تولیدکنندگان با مشکلاتی چون نقدینگی و گرانی مواد اولیه و هزینه های تولید روبرو هستند و باید با نگاهی ملی به رفع موانع پرداخت.
وی گفت:یکی دیگر از برنامه های مهم، اتمام 70 طرح تولیدی نیمه‌تمام بالای 60 درصد و ایجاد بیش از 800 فرصت شغلی است که با اعتبار 240 میلیارد تومان در حال پیگیری است.
سیجانی عنوان کرد: کارگروه تسهیل با 7 راهبرد و 27 برنامه در سال رونق تولید تدوین شد و در این کارگروه‌ها به طور جدی در جهت رفع مشکلات تولید حرکت می‌کنیم.
وی بیان کرد: به تازگی ژئوفیزیک هوایی در استان قم، انجام و ذخایر آهن، طلا و مس در قم شناسایی شده که یک ظرفیت مهم اقتصادی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خاطرنشان کرد: در حال رایزنی جهت توسعه بازارهای صادراتی به عراق و افغانستان و پاکستان هستیم و به ویژه برای بخش تولید کفش برنامه های راهبردی داریم.
وی گفت:تحریم با همه آثار منفی، فرصت هایی را در فروش کالاهای داخلی فراهم آورده است به ویژه در فروش قطعه خودرو و لوازم خانگی می توانیم نهضت داخلی سازی را توسعه بخشیم.
کد مطلب: 111375
برچسب ها: صنعت
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *