۰
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱
طی اظهاراتی در اندیشکده چتم هاوس؛

ترزا می خواستار حفظ برجام شد

ترزا می نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه طی اظهاراتی در اندیشکده چتم هاوس، برجام را توافقی مهم خواند که به رغم چالش هایی که اخیراً مواجه شده بایستی حفظ شود.
ترزا می نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه طی اظهاراتی در اندیشکده چتم هاوس، برجام را توافقی مهم خواند که به رغم چالش هایی که اخیراً مواجه شده بایستی حفظ شود.
وی یادآور شد که برای دست یابی به این توافق گام های عملی برداشته شد. «می» با اشاره به اصل سازش در عرصه سیاست تصریح کرد: «چه بخواهیم یا نخواهیم، برجام بهترین گزینه برای رسیدن به نتیجه ای است که همه به دنبال آن هستیم»
او در حالی این اظهارات را مطرح کرد که جمهوری اسلامی ایران به دنبال عدم پایبندی گروه ۱+۴ به تعهدات برجامی خود و برآورده نشدن مطالبات ایران در این توافق، گام دوم کاهش تعهدات خود در توافق هسته‌ای را اجرا کرد که بر اساس آن، ایران دیگر محدودیت سطح غنی‌سازی تا سقف ۳.۶۷ را رعایت نخواهد کرد.
جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ادامه کاهش تعهدات برجامی خود تاکید کرده این گام‌ها در چارچوب برجام و طبق بندهای ۲۶ و ۳۶ این توافق است و در صورتی که شرکای برجام گام‌های لازم برای ایفای تعهدات خود بردارند این اقدامات به سرعت قابل بازگشت است.
سران انگلیس، آلمان و فرانسه یکشنبه گذشته در بیانیه مشترکی بار دیگر بر تعهد خود به برجام، توقف تنش‌ها در خلیج فارس و از سرگیری گفت‌وگوها تاکید کرده و خواستار پایبندی کامل ایران به برجام شدند.
جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس دوشنبه گذشته که برای شرکت در نشست شورای وزرای خارجه اتحادیه اروپا به بروکسل سفر کرده بود به خبرنگاران گفت: به دنبال راهی هستیم که ایران را از این مسیر خارج کنیم تا به اجرای کامل برجام بازگردد.
با این حال محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، ابراز علاقه اروپا برای حفظ برجام را کافی ندانست و می گوید: اروپا باید برای حفظ این توافق بین المللی سرمایه گذاری کند که هنوز شاهد نبوده‌ایم.
کد مطلب: 111377
برچسب ها: برجام
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *