۰
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶

وزیر خارجه بحرین از ایران خشمگین شد!

وزیر خارجه بحرین مدعی شد که اگر حمایت‌های ایران از جنبش حماس نبود فرصت بهتری برای ایجاد صلح میان فلسطین و اسرائیل پیدا می‌کردیم.
وزیر خارجه بحرین مدعی شد که اگر حمایت‌های ایران از جنبش حماس نبود فرصت بهتری برای ایجاد صلح میان فلسطین و اسرائیل پیدا می‌کردیم.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، خالد بن احمد آل خلیفه ، وزیر خارجه بحرین در حاشیه سمیناری در واشنگتن مدعی شد که اگر حمایت های انسانی و مالی ایران از جنبش حماس و جهادی‌های غزه نبود فرصت بهتری برای ایجاد صلح میان فلسطین و اسرائیل پیدا می‌کردیم.
وی مدعی شد که نقش ایران دائما عنصری سمی بوده که امور را دشوار می کرد.
پیش از این یک پایگاه خبری آمریکایی تصویری از دیدار خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین با یسرائیل کاتس، همتای اسرائیلی خود منتشر کرده بود و در میان آنها برایان هوک، مامور ویژه آمریکا در امور ایران حضور داشت.
در این راستا، جیسون گرینبلات، فرستاده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه از این دیدار استقبال کرد و گفت که واشنگتن گفت وگوی دوستانه میان دو وزیر را پیشرفتی فوق العاده در روابط اسرائیل و بحرین و منطقه می داند.
همچنین، سیرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در صفحه توییتر خود نوشت: دیروز به طور علنی با شیخ خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین دیدار کردم. به همراه بنیامین نتانیاهو برای گسترش روابط اسرائیل با کشورهای خلیج(فارس) به تلاش خود ادامه خواهم داد.
وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این دیدار با هماهنگی واشنگتن انجام شده است.
از سوی دیگر،سامی ابو زهری، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس در سخنانی دیدار خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین با یسرائیل کاتس، همتای صهیونیستی وی در واشنگتن و انتشار عکسی دوستانه از این دیدار را به شدت محکوم کرد.
وی اظهار کرد: تصویر دوستانه‌ای که از دیدار وزرای خارجه بحرین و اسرائیل در واشنگتن منتشر شد بیانگر حالتی از صهیونیستی زدگی برخی مقامات عرب است. این دیدارها و تصاویر خیانت به قدس و فلسطین است و هرگز موفق نخواهند شد که آگاهی امت اسلامی را فریب داده و آن را به سمت رها کردن فلسطین و عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر سوق دهند.
کد مطلب: 111485
برچسب ها: بحرين فلسطین
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *