۰
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۵

ضرورت‌ مشارکت حداکثری از نظر اصلاح‌طلبان

قائم مقام حزب اتحاد ملت با طرح این سوال که تحقق مشارکت حداکثری یک ضرورت است و یا اینکه نیست، اصلاح آنچه وی برخی رویکردها نسبت به اصلاح‌طلبان می خواند را خواستار شد.
قائم مقام حزب اتحاد ملت با طرح این سوال که تحقق مشارکت حداکثری یک ضرورت است و یا اینکه نیست، اصلاح آنچه وی برخی رویکردها نسبت به اصلاح‌طلبان می خواند را خواستار شد.
به گزارش ايسنا، آذر منصوري اظهار کرد: حرف اصلاح‌طلبان روشن و صادقانه است؛‌  نهادهای ملی باید بر اساس قانون و بدون سوگیری خاصی علیه جناح‌های سیاسی به گونه ای عمل کنند که منافع ملی کشور تقویت شود.
وی اظهارکرد: اصلاح‌طلبان در سه انتخابات گذشته با رویکرد مشارکت حداکثری به رغم محدودیت‌ها و حذف نیروهای اصلی خود و با هدف استفاده از فرصت انتخابات برای دور کردن تهدیدها از کشور شرکت کردند و برای تحقق انتخاباتی پرشور از همه ظرفیت های خود بهره بردند.
این فعال سیاسی در ادامه با استناد به تحلیلی که بر مبنای آن عنوان می شود که  این حضور و مشارکت فعال در این سه انتخابات، بدنه اجتماعی که حامیان اصلاح‌طلبان در انتخابات بودند را نسبت به انتخابات و صندوق رای بد بین کرده است، به چرایی این مساله پرداخت و مدعی شد: به نظرم دلیل روشن است؛  نهادهای انتخابی به دلایل متعدد من جمله عدم حضور لیدرهای اصلاح طلبان در آنها نتوانستند از عهده تامین خواست و مطالبات این بدنه اجتماعی بر آیند.
وی ادامه داد: اصلاح طلبان صادقانه به مردم می گویند که توان ما، حالا یا به دلیل ضعف‌های خودمان و یا عوامل دیگر در همین حد است و مردم را به مشارکت حداکثری  برای حفظ همین حداقل ها ترغیب می کنند، اما سؤال اینجاست که با این رویه می توان در انتخابات آینده انتظار مشارکت حداکثری را داشت یا خیر؟
منصوری گفت:حرف ما به شورای نگهبان این است  حال یا تحقق مشارکت حداکثری یک ضرورت است و یا اینکه نیست. اگر هست باید رویکرد و رویه شورای نگهبان اصلاح شود. این نه اعمال فشار است ونه بازی سیاسی؛ صادقانه ترین و صریح ترین حرف اصلاح طلبان به مردم و حاکمیت همین است.
کد مطلب: 113048
برچسب ها: اصلاح طلب
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *