۰
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۴
ایران تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه توسعه هسته ای را متوقف کرد

جزییات نامه ظریف به موگرینی

سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی را اعلام کرد.
جزییات نامه ظریف به موگرینی منتشر شد
جزییات نامه ظریف به موگرینی منتشر شد
سخنگوی وزارت امور خارجه جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی را اعلام کرد.
 
به گزارش مردم سالاری آنلاین، سید عباس موسوی گفت: دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه ۱۴ شهریور با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اعلام کرد به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می کند.
 
موسوی افزود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقا در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف ۳۶ آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی ۱۶ ماه گذشته صورت می گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقبا به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.
 
به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در پایان نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفتگو با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجددا به اجرای کامل برجام برگشت نماید.
 
کد مطلب: 114220
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *