۰
دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰

تمهیدات شهرداری تهران برای پیاده‌روی اربعین

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیش‌بینی و اتخاذ تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران خبر داد.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیش‌بینی و اتخاذ تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا مجتبی یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران که با حضور برخی مسوولان شهری برگزار شد، گفت: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته، تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران اندیشیده شده است.
در این جلسه یزدانی پس از ارائه گزارشات مبسوط معاونت حمل و نقل و ترافیک،شهرداران مناطق۷،۱۳،۱۵،۱۶ و ۲۰، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران،سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان‌ها، سازمان زیباسازی، سازمان بسیج، سازمان بازرسی و... در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی، گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، مسیر شماره یک : میدان امام حسین (ع) ، خیابان هفده شهریور ، میدان شوش ، خیابان فدائیان اسلام ، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره دو : حرم مطهر امام زاده حسن (ع) خیابان امین الملک ، خیابان قزوین ، میدان حق‌شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره سه : مسجد جامع جمهوری ، بزرگراه نواب ، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار خواهد شد.
وی افزود: مناطق درگیر در برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران مناطق ۷،۱۲،۱۳،۱۴،۱۵،۱۶ و۲۰ هستند و معاونت حمل و نقل و ترافیک (مترو،اتوبوسرانی و تاکسیرانی) نقش محوری را در جابجایی راهپیمایان مراسم اربعین حسینی بر عهده دارد.
یزدانی با بیان این که سازمان آتش‌نشانی با استقرار خودروهای سبک و سنگین و... در این مراسم در آماده باش کامل خواهند بود، گفت: نیروهای سازمان آتش‌نشانی در نقاط تعیین شده مستقر می‌شوند و کلیه ایستگاه‌های آتش‌نشانی در طول مسیر پیاده‌روی در آماده باش کامل خواهند بود و در صورت نیاز خدمات‌رسانی خواهند کرد همچنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کمترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه‌پیمایی از جمله اقدامات این سازمان است.
وی افزود: فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح‌ها و تبلیغات فرهنگی روی بیلبوردها و پل‌های عابرپیاده در سطح شهر تهران و مسیرهای پیاده‌روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد.
یزدانی با بیان اینکه در مسیرهای پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران موکب‌هایی توسط گروه‌های مردمی برپا می‌شود و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت‌های خیرین استفاده خواهد شد.
معاون شهردار تهران به تمهیدات مترو و سازمان اتوبوسرانی برای جابجایی راهپیمایان اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی راهپیمایان، مترو با کاهش سرفاصله حرکت قطارها به‌ویژه در خط ۱ و ۲ به شکل رایگان به راهپیمایان خدمات‌رسانی خواهد کرد. سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز در مسیرهای پیش بینی شده و با آمادگی کامل در خدمت راهپیمایان خواهند بود.
وی در ادامه به استقرار نیروهای شهربان در طول مسیر پیاده روی اربعین اشاره و اظهارکرد: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم‌بخشی در مسیرها و نقاط و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد همچنین ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در مسیرهای پیاده‌روی نیز توسط شرکت شهربان و یگان حفاظت شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این مراسم به پاکسازی، رفت و روب و نظافت قبل، حین و پس از مراسم اربعین حسینی در نقاط تعیین شده خواهد پرداخت، گفت: در حین مراسم ضمن پاکسازی مسیرهای تعیین شده، اکیپ‌هایی نیز جهت جمع‌آوری پسماند خشک و تر پیش‌بینی شده است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، به گفته یزدانی انجام اقدامات لازم جهت آماده‌سازی مسیر پیاده روی روز اربعین با همکاری مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶و ۲۰ و سازمان‌های زیباسازی ، مدیریت پسماند و بوستان‌ها، فضاسازی محیطی طول مسیر، برپایی ایستگاه صلواتی توسط حوزه بسیج مناطق، حذف زوائد فیزیکی و رفع ناایمنی‌ها،رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر،نظافت و پاکسازی طول مسیر،شناسایی نقاط ناایمن و ابلاغ به مناطق مربوطه جهت رفع مشکلات اعلام شده،تامین اتوبوس‌های مورد نیاز همچنین آمادگی صد درصدی شرکت مترو و.... از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران هستند.
کد مطلب: 116436
برچسب ها: اربعین
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *