۰
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱

شروع داوری نهایی جشنواره دهخدا

پنجمین دوره جشنواره «نشان دهخدا» به مرحله داوری نهایی رسید.
پنجمین دوره جشنواره «نشان دهخدا» به مرحله داوری نهایی رسید.
به گزارش ایسنا، پنجمین دوره جشنواره «نشان دهخدا» (انتخاب کتاب سال اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های سراسر کشور در حوزه علوم انسانی) که به میزبانی انتشارات علمی و فرهنگی و با مشارکت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تامین اجتماعی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، خانه کتاب و پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود، داوری نهایی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره را آغاز کرده است.
بنا بر اعلام دبیرخانه این جشنواره، ۶۳۰ عنوان کتاب از ۷۰ ناشر دانشگاهی و پژوهشی و همچنین صاحبان آثار برای این دبیرخانه ارسال شده که از این تعداد ۶۱ عنوان از ۲۹ ناشر به مرحله داوری نهایی رسیده است. 
جشنواره «نشان دهخدا» در این دوره کتاب‌های تالیفی یا تصحیحی اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها را که در سال ۱۳۹۷ برای اولین‌بار و در حوزه علوم انسانی به چاپ رسیده‌اند بررسی کرده و بهترین‌ها را به جامعه فرهنگی و علمی کشور معرفی می‌کند. 
موضوعات مورد نظر برای کتاب‌های دریافتی عبارت‌اند از: «تاریخ»، «جغرافیا و باستان‌شناسی»، «حقوق»، «زبان و ادبیات فارسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «علوم اقتصادی»، «مدیریت و حسابداری»، «علوم تربیتی»، «روانشناسی»، «علوم رفتاری و تربیت بدنی»، «علوم سیاسی»، «روابط بینالملل و مطالعات منطقه‌ای»، «فقه»، «اصول»، «علوم قرآن و حدیث»، «فلسفه»، «کلام»، «اخلاق»، «ادیان و عرفان»، «فناوری اطلاعات»، «اطلاع رسانی و کتابداری»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی»، «مطالعات هنر» و «زیبایی‌شناسی».
آیین پایانی پنجمین دوره جشنواره «نشان دهخدا» در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۸ از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در محل دانشگاه تربیت مدرس، سالن جابربن حیان برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 116746
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *