۰
يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶

دستگیری شکارچیان غیر مجاز در فیروزکوه

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه از تعقیب و دستگیری شکارچیان غیرمجاز در حوزه استحفاظی این شهرستان خبرداد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه از تعقیب و دستگیری شکارچیان غیرمجاز در حوزه استحفاظی این شهرستان خبرداد.
به گزارش ایسنا فرشاد فیروزنیا در این خصوص گفت: ظهر روز گذشته محیط بانان منطقه اثر طبیعی ملی تنگه واشی هنگام گشت و کنترل نامحسوس منطقه به ورود چند شکارچی متخلف به این منطقه پی بردند.
وی با بیان اینکه در جریان رهگیری و تعقیب این شکارچیان محل اختفای آنان شناسایی شد،اظهارکرد: سرانجام محیط بانان این منطقه طی عملیاتی که در حدود ۱۲ ساعت به طول انجامید در ساعت ۱۱ شب گذشته پس از تعقیب در ارتفاعات سخت و دشوار و پیاده‌روی زیاد موفق به دستگیری هر چهار نفر این شکارچیان در یک حفره غار مانند شدند.
فیروزنیا با اشاره به اینکه با تلاش محیط بانان منطقه، شکارچیان غیرمجاز قبل از شروع به شکار دستگیر شدند، گفت: از متخلفان تعداد دو قبضه سلاح برنو و تعداد ۲۱ تیر فشنگ و سایر وسایل شکار کشف و ضبط شد که یکی از این دو اسلحه نیز فاقد مجوز نگهداری و حمل سلاح بود.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه با تاکید بر اینکه این شکارچیان دارای سابقه تخلف شکار در شهرستان های فیروزکوه و دماوند نیز هستند،اظهارکرد: این متخلفان بعد از دستگیری در ساعت ۴ بامداد امروز به پاسگاه محیط بانی تنگه واشی منتقل شدند و پس از تکمیل پرونده قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، فیروزنیا در پایان تصریح کرد: از ابتدای مهرماه تاکنون این سومین گروه از شکارچیان غیرمجاز بودند که به وسیله محیط بانان در حوزه مناطق تحت مدیریت محیط زیست در شهرستان فیروزکوه دستگیر شدند و از این افراد درجمع تعداد چهارقبضه سلاح مجاز و غیرمجاز کشف و ضبط شد.
کد مطلب: 116758
برچسب ها: شکارچی فیروزکوه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *