۰
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷

آغاز روند اخراج داعشیها از ترکیه

بعد از اخراج یک تروریست آمریکایی از سوی اداره کل مهاجرت ترکیه، یک جنگجوی تروریست اهل دانمارک نیز از ترکیه به کشور خود بازگردانده شد.
بعد از اخراج یک تروریست آمریکایی از سوی اداره کل مهاجرت ترکیه، یک جنگجوی تروریست اهل دانمارک نیز از ترکیه به کشور خود بازگردانده شد.
به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های ترکیه در روز سه شنبه، این شخص تحت تدابیر امنیتی پلیس از فرودگاه استانبول سوار هواپیمایی به مقصد کپنهاک شده است.
دیروز دوشنبه وزارت کشور ترکیه، از آغاز روند بازگرداندن اعضای اروپایی گروه تروریستی داعش به کشورهای متبوع خود خبر داد. اسماعیل چاتاکلی سخنگوی وزرات کشور ترکیه این مطلب را در پاسخ به پرسش خبرنگار آناتولی بیان کرد.
چاتاکلی با اشاره به اینکه اعضای اروپایی داعش بعد از انجام مراحل تشریفات قانونی اخراج، به کشورهای متبوع خود بازگردانده می‌شوند، تأکید کرد: روند اخراج اعضای اروپایی گروه تروریستی داعش، به دنبال اظهارات هفته گذشته سلیمان سویلو وزیر کشور آغاز شد.
سخنگوی وزارت کشور ترکیه با بیان اینکه افراد اخراج‌ شده، تابعیت کشورهای آلمان و دانمارک را دارند، افزود: دو داعشی را هم در شمال سوریه دستگیر کردیم که بعد از انجام مراحل قانونی، به آلمان بازگردانده خواهند شد. روند اخراج تروریست‌های خارجی به کشورهای خود با قدرت تمام ادامه خواهد داشت.
سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هفته گذشته اعلام کرده بود که روند بازگرداندن جنگجویان تروریست خارجی به کشورهایشان روز دوشنبه 11 نوامبر آغاز خواهد شد.
روند بازگرداندن جنگجویان تروریست خارجی به کشورهایشان در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.
دیروز دوشنبه وزارت خارجه آلمان تایید کرد که دولت ترکیه قصد دارد روز پنجشنبه هفت عضو داعشی آلمانی تبار را به این کشور بازگرداند.
فرانکفورتر آلگماینه به نقل از دولت فدرال آلمان اعلام کرد که خبر مربوط به بازگرداندن هفت عضو سابق گروه تروریستی داعش از سوی ترکیه به این کشور صحت دارد.
بر این اساس ترکیه قصد دارد این افراد را که تابعیت آلمانی دارند روز پنجشنبه به کشورشان بازگرداند.
یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان با تایید اخبار مرتبط با این موضوع گفت آنکارا صبح دوشنبه این مطلب را به اطلاع برلین رسانده است.
وی با این حال یادآور شد که اطلاعات موثقی در مورد تعلق این افراد به گروه تروریستی داعش وجود ندارد.
واکنش اتحادیه اروپا به اخراج شهروندان اروپایی عضو داعش
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اخراج شهروندان اروپایی عضو داعش گفت این موضوع در اختیار کشورهای عضو قرار دارد.
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اخراج شهروندان اروپایی عضو داعش که در عراق و سوریه جنگیده‌اند گفت: این موضوع در اختیار کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار دارد. هر یک از اعضا قوانین خاص خود برای مقابله با آن را دارند.
وی که در نشست خبری پس از جلسه شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل سخن می‌گفت، همچنین اظهار داشت: ما به عنوان اتحادیه اروپا در این زمینه نه اختیار داریم و نه خواهش وارد شدن به این مسئله را داریم. از سوی دیگر، حدود یک سال پیش به عنوان اتحادیه اروپا به کشورهای عضو ابلاغ کرده بودم که می توانیم در زمینه ایجاد هماهنگی به آنها کمک کنیم.
کد مطلب: 118088
برچسب ها: ترکیه
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *