۲
۰
يکشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
تصمیم سران قوا باید اجرا شود

نظر رهبر انقلاب در مورد طرح افزایش قیمت بنزین

رهبر معظم انقلاب صبح امروز با اشاره به افزایش نرخ بنرین یادآورشدند: من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت می‌کنم.
نظر رهبر انقلاب در مورد طرح افزایش قیمت بنزین
رهبر معظم انقلاب صبح امروز با اشاره به افزایش نرخ بنرین یادآورشدند: من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت می‌کنم.
به گزارش مردم سالاری آنلاین، حضرت آیت الله خامنه‌ای صبح امروز (یکشنبه) در درس خارج فقه درباره طرح مدیریت مصرف سوخت مطالبی را بیان کردند، مشروح بیانات رهبر انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
و الحمدللّه ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین و لعنة اللّه علی اعدائهم اجمعین
قبل از اینکه بحث را شروع بکنیم، من عرض بکنم که در این یکی دو روز خب یک حوادثی به دنبال مصوبه‌ی سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد؛ دیروز، دیشب، پریشب، در برخی از شهرهای کشور، و متأسفانه مشکلاتی هم درست شد، تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد، از این کارها هم شد در این یکی دو روزه. چند نکته را باید توجه داشت؛ اولاً وقتی یک چیزی مصوبه‌ی سران کشور هست، آدم باید با چشم خوشبینی به او نگاه کند، بنده در این قضیه سررشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان؛ گفتم من چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه‌ی بنزین مختلف است، بعضی‌ها آن را لازم و واجب میدانند بعضی‌ها مضر میدانند، بنابراین من هم که صاحبنظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت میکنم. من این را گفتم، حمایت هم میکنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ی کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛ این یک نکته.
نکته‌ی دوم اینکه خب بله، یقیناً بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران میشوند یا ناراحت میشوند یا به ضررشان است یا خیال میکنند به ضررشان است به هر تقدیر ناراضی میشوند، لکن آتش زدن به فلان بانک این کار مردم نیست، این کار اشرار است؛ کار اشرار است، این را باید توجه داشت. در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسانهای ناباب وارد میدان میشوند، گاهی بعضی از جوانها هم از روی هیجان با اینها همراهی میکنند و این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند. این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمیکند جز اینکه علاوه‌ی بر هر مشکلی که هست، ناامنی را هم اضافه میکند. ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشوری است، برای هر جامعه‌ای است، اینها قصدشان این است. شما ملاحظه کنید در این دو روز تقریباً یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه‌ی مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کردند، از خانواده‌ی منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه‌ی خبیث و جنایتکار منافقین، اینها دارند مرتباً در فضای مجازی و در جاهای دیگر دارند تشویق میکنند ترغیب میکنند که این شرارتها انجام بگیرد. من عرضم این است هیچ کس به این اشرار کمک نکند، هیچ انسان عاقل و شایسته‌ای که به کشور خودش علاقه مند است، به زندگی راحت خودش علاقه مند است، به اینها نباید کمک بکند؛ اینها اشرارند، این کارها کار مردم معمولی نیست.
مسئولین هم البته دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولین محترم آمدند گفتند که ما مراقبیم که این افزایش قیمت موجب افزایش قیمت اجناس و کالاها نشود؛ خب بله این مهم است، چون الان گرانی هست، بنا باشد باز اضافه بشود گرانی خب این برای مردم خیلی مشکلات درست میکند، باید مراقبت کنند. این مراقبت‌ها را اینها بکنند، مسئولین حفظ امنیت کشور هم به وظایفشان عمل کنند، مردم عزیز ما هم که خوشبختانه در قضایای گوناگون این کشور بصیرت خودشان را، آگاهی خودشان را نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه‌ی کیست و چگونه است، این آتش زدن و خراب کردن و ویران کردن و دعوا کردن و ناامنی ایجاد کردن مال چه کسی است، این را بفهمند توجه کنند که میفهمند هم مردم ملتفتند، و از اینها فاصله بگیرند. این آن توصیه‌ی ما است، مسئولین کشور هم به وظایف‌شان به طور جدی عمل کنند. 
کد مطلب: 118346
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
امام خمینی:مجلس در راس امور است، امروز نه تنها این مجلس در راس امور نیست، بلکه ناکارآمد ترین مجلس در ادوار مختلف بعد از انقلاب است، چنانچه مجلس در راس امور نباشد دیکتاتوری حاکم میشود، پیش از آنکه انگشت اتهام رو به سمت نمایندگان مجلس بگیریم، چهار انگشت اتهامی دیگر به سمت خود مردم میباشد که با انتخاب چنین نمایندگان ناکارآمدی منجر به چنین وضعیتی شده اند، این مجلس قرار بود وکیل الرعایا باشد ولی این مجلس بیشتر وکیل الدوله است تا وکیل الرعایا، صحبت مردم خطاب با چنین مجلس ناکارآمدی این است، اگر قدرت ندارید و توان اعتراض و دفاع از حقوق مردم را ندارید، حداقل شرافت داشته باشید و استعفا دهید!چنانچه قرار باشد که نمایندگان مجلس در تصمیمات کلان کشور دخیل نباشد، مردم به چه امیدی در انتخابات مجلس شرکت کنند، به یکباره مجلس را تعطیل کنید و تمام! یک صحبت هم خدمت رئیس جمهور جناب آقای روحانی داشتم، قرار بود کلید شما حلال مشکلات مردم باشد، قرار بود چرخ سانتریفیوژ بچرخد به شرطی که چرخ اقتصاد مردم هم بچرخد، نه تنها چرخ سانتریفیوژ نچرخید، چرخ اقتصاد مردم هم از حرکت بازایستاد، آقای روحانی مرا امید هست به خیر کسان، مرا از تو خیری نیست شر مرسان.یا حق، مجلس ناکارامد
Iran, Islamic Republic of
جان ولی فقیه سلامت که فقط به عشق ایشان زنده ایم و ما را همین بس،و به قوم ناکثین هشدار میدهیم ما بسیجیان هشتاد میلیونی پشت رهبر و سرباز ولی فقیه هستیم مبادا به نام دین سر دین را ببرند که اگر چنین کنند وای اگر خامنه ای حکم تنبیه تان دهد
مرگ بر ضد ولایت فقیه