۰
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۸

نامه کاخ سفید به مجلس آمریکا

کاخ سفید در نامه‌ای به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد، دونالد ترامپ و وکلای او در جلسه استماع این کمیته که روز چهارشنبه برگزار می‌شود، شرکت نخواهند کرد.
کاخ سفید در نامه‌ای به کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار کرد، دونالد ترامپ و وکلای او در جلسه استماع این کمیته که روز چهارشنبه برگزار می‌شود، شرکت نخواهند کرد.
به گزارش ایسنا، پت سیپولون، مشاور حقوقی کاخ سفید در نامه‌ای به جرولد نادلر، رییس کمیته قضایی مجلس نمایندگان اظهار کرد: در خصوص جلسه استماعی که برای برگزاری آن در روز چهارم دسامبر برنامه‌ریزی شده، نمی‌توان انتظار داشت در حالی که هنوز نامی از شهود برده نشده و مشخص نیست کمیته قضایی با برگزاری جلسات استماع بیشتر، روند منصفانه‌ای را در خصوص رییس جمهور اجرا می‌کند، در این جلسه شرکت کنیم. مهم‌تر از آن این است که گفتمانی آکادمیک با استادان حقوق برگزار نمی‌شود تا (دست‌کم) تصویری از یک روند منصفانه به رییس جمهور ارائه شود. بر همین اساس، در شرایط فعلی قصد نداریم در جلسه استماع روز چهارشنبه شما شرکت کنیم.
به گزارش شبکه خبری "ای ‌بی سی"، غیبت کاخ سفید در این جلسه در ادامه هفته‌ها اعتراض لفظی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا و جمهوری‌خواهان کنگره صورت می‌گیرد که دموکرات‌ها را به ممانعت از برخورداری آنان از حقوقشان در روند تحقیقات استیضاح متهم کرده‌اند.
نادلر ضرب‌الاجلی را تا ساعت  ۶ بعدازظهر روز یکشنبه برای کاخ سفید تعیین کرده بود تا به کمیته قضایی درباره حضورشان در جلسه استماع چهارشنبه اطلاع دهند. او پیشتر رییس جمهور و مشاورانش را به حضور در این جلسه دعوت کرده بود.
دونالد ترامپ روز شنبه در توییتی نوشت، در زمان برگزاری جلسه استماع چهارشنبه، به عنوان نماینده آمریکا در نشست ناتو حضور خواهد داشت. او در این باره نوشت: در حالی که دموکرات‌ها احمقانه‌ترین استماع استیضاح تاریخ را برگزار می‌کنند، نمایندگی کشورمان در نشست ناتو در لندن را بر عهده خواهم داشت.
او در ادامه اظهار کرد: چپ‌های افراطی در حال آسیب زدن به کشورمان هستند. جلسات استماع را در روزی برنامه‌ریزی می‌کنند که نشست ناتو نیز قرار است برگزار شود.
جلسه روز چهارشنبه با شرکت کارشناسان حقوقی به عنوان شهود برگزار خواهد شد و این جلسه با عنوان "تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ: زمینه‌های قانون اساسی برای استیضاح رییس جمهور" نامگذاری شده است.
کد مطلب: 119277
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *