۰
چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶

تثبیت اشتغال اولویت استان تهران

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با تاکید بر لزوم حمایت از تولید در سطح استان تهران گفت: اولویت ما تثبیت اشتغال موجود در تهران است.
مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با تاکید بر لزوم حمایت از تولید در سطح استان تهران گفت: اولویت ما تثبیت اشتغال موجود در تهران است.
به گزارش ایسنا، فریدون عطایی در پایان جلسه شورای اشتغال استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: موضوع اشتغال در کشور از اهمیت به سزائی برخوردار است ولی اشتغال تنها منوط به سرمایه گذاری نیست؛ بلکه باید سیاست‌های دیگری نیز در کنار آن مورد توجه قرار گیرد تا در حوزه اشتغال به اهدافی که تعیین شده دست پیدا کنند.
وی افزود: براساس برنامه ششم توسعه و تاکیداتی که رئیس جمهوری و استانداری تهران داشته‌اند باید نسبت به تاسیس اشتغال موجود اقدام کنیم و در کنار آن اشتغال‌های جدید را نیز ایجاد کنیم. شرایط تهران از نظر اشتغال با توجه به جمعیتی که در این استان ساکن هستند استثناهای زیادی دارد و تثبیت مشاغل موجود نیازمند سرمایه گذاری از سوی بخش دولتی و بخش خصوصی است.
وی تاکید کرد: اکثر کارگاه‌های ما در حال حاضر با یک دوم ظرفیت فعالیت می‌کنند و باید نسبت به تقویت آنها اقدام کنیم. قطعا این کارگاه‌ها به ویژه در شرایط اقتصادی موجود به عنوان سرمایه‌های ملی محسوب می‌شوند. لذا باید در مسیر حل معضلات آنها گام برداریم و از سوی دیگر باید نسبت به توسعه اشتغال نقش تسهیل گری را ایجاد کنیم.
مدیر کل جذب  و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تهران با تاکید بر این که باید نسبت به شناسایی کارگاه‌های تولیدی و توسعه اشتغال در سطح استان تهران اقدامات فوری انجام شود، افزود: متاسفانه روند ارائه تسهیلات از سوی بانک‌ها طولانی است و نیاز است که این موضوع تسهیل شود و بانک‌ها از صنعت گران حمایت کنند. حداقل زمان برای ایجاد یک کارگاه تولیدی و اشتغال پایدار دو سال است اما در تهران زیر ساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری به وفور وجود دارد و می‌توان این زمان را کاهش داد.
وی ادامه داد: پروسه دریافت تسهیلات از سوی بانک‌ها در حال حاضر یک سال طول می‌کشد اما باید این زمان را در جهت حمایت از صنعت گران کاهش داد. موضوع سرمایه گذاری در تهران با جذابیت‌های خاصی همراه است لذا باید در جهت تقویت سرمایه گذاری گام‌های موثری برداریم. اولویت ما در استان تهران تثبیت اشتغال موجود است. عمده سرمایه گذاری‌ها در تهران از سوی بخش خصوصی انجام می‌شود و بیشتر در حوزه‌های گردشگری، صنعتی و میراث فرهنگی شاهد این سرمایه  گذاری‌ها هستیم.
کد مطلب: 119449
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *