۰
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶

افتتاح آزادراه تهران-شمال

مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت آزادراه تهران-شمال شایعه تعویق افتتاح این آزاد راه به دلیل عدم تامین تهویه تونل‌ها رد کرد و گفت: کل جت‌فن‌های مسیر تامین و در تونل‌ها نصب شده است.
مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت آزادراه تهران-شمال شایعه تعویق افتتاح این آزاد راه به دلیل عدم تامین تهویه تونل‌ها رد کرد و گفت: کل جت‌فن‌های مسیر تامین و در تونل‌ها نصب شده است.
تامین برخی تجهیزات بهره‌برداری آزادراه تهران- شمال به دلیل تحریم‌ها سخت و پیچیده است؛ به‌خصوص که تونل‌های طراحی شده برای این آزادراه تونل‌های بلند و طولانی است و سیستم نگهداری آنها یک سیستم بسیار پیچیده است و تجهیزات خاصی برای مدیریت می‌طلبد.

تعداد تونل‌ها در منطقه یک برابر ۳۹، در منطقه دو برابر با ۴۴، در منطقه سه برابر ۹۲ و در منطقه چهار برابر با چهار تونل است و کل آزاد راه در نهایت با ۱۷۹ تونل مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

طول تونل‌ها نیز به ترتیب در مناطق چهارگانه برابر با ۳۳ هزار و ۴۰۰ متر، ۳۲ هزار و ۷۶۵ متر، ۳۳ هزار و ۵۲۰ متر و ۱۳۲۰ متر است و در مجموع کل آزاد راه ۱۰۱ هزار و پنج متر تونل خواهد داشت.

در همین راستا «سعید شاهسواری» مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال روز دوشنبه در خصوص آخرین وضعیت ساخت آزادراه تهران - شمال به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: نصب جت فن‌ها در تونل‌های شماره ۱۳ ،۱۴ ،۱۵و ۱۶ آزادراه تهران- شمال انجام شده است و برای تهیه جت فن‌ها هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی گفت: ۱۹۴ دستگاه جت فن با هدف تجهیز سیستم تهویه تونل‌های آزادراه تهران- شمال نصب شده است و اکنون در مرحله کابل کشی هستیم و تا ۲۰ روز آینده کابل کشی تهویه تونل‌ها تمام و از اواسط دی ماه تست تهویه تونل‌ها انجام می شود.

شاهسواری تامین روشنایی مسیر تونل‌ها، برق رسانی و تکمیل پست‌های برق را از دیگر عملیات باقی مانده و در حال اجرا در آزادراه دانست و گفت: برای تامین برق پروژه از غرب تهران در حال مذاکره با شرکت برق هستیم.

وی خبر داد که به طور کلی پیشرفت تاسیسات  آزادراه تهران-شمال به حدود ۷۰ درصد رسیده است و بر این اساس این آزادراه طبق برنامه زمانبندی در بهمن امسال به بهره برداری می رسد.

بهره‌برداری از منطقه یک آزادراه تهران-شمال به طول ۳۲ کیلومتر باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و ۲۰ دقیقه‌ای زمان تا سه‌راهی شهرستانک خواهد شد و بهره برداری آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

با روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم عملیات اجرایی بر روی منطقه یک و دو آزادراه بدون وقفه از سال ۹۳ شروع شد و اکنون وعده افتتاح این آزادراه تا بهار سال ۹۹ درحال تحقق است.
کد مطلب: 119719
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *