۰
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۹

قیمت دلار بازهم افزایش یافت

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (سه شنبه) با رشد ۱۵۰ تومانی قیمت نسبت به دیروز به رقم ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسید، نرخ یورو نیز به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت.
نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (سه شنبه) با رشد ۱۵۰ تومانی قیمت نسبت به دیروز به رقم ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان رسید، نرخ یورو نیز به ۱۵ هزار تومان افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، دلار که در روز‌های اخیر روندی صعودی یافته دیروز نیز ۶۰۰ تومان افزایش یافته بود. نرخ خرید هر دلار در ساعت ۱۳ امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان و فروش ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان درج شد. نرخ خرید هر یورو نیز ۱۴ هزار و ۶۰۰ تومان و فروش ۱۵ هزار تومان شد.

میانگین بهای هر یورو در معاملات روزگذشته در سامانه سنا ۱۴ هزار و ۸۴۱ تومان و هر دلار ۱۳ هزار و ۵۳۶ تومان بود.

همچنین در سامانه نیما در روز معاملاتی گذشته هر حواله یورو ۱۲ هزار و ۳۱۷ تومان فروخته شد، هر حواله دلار نیز ۱۰ هزار و ۹۸۱ تومان به فروش رسید.

بهای ارز پس از افزایش قیمت بنزین در ۲۴ آبان ماه، روندی صعودی یافت به‌طوری که از محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان به کانال ۱۳ هزار تومانی وارد شده است.

عوامل مختلف داخلی و خارجی مانند انتظارات تورمی بنزین، افزایش سفر‌های خارجی، تسویه شرکت‌ها و ناآرامی‌های عراق در آن نقش دارند.

«وحید شقاقی» کارشناس اقتصادی در این باره به ایرنا گفته است: تا پیش از ناآرامی‌های اخیر در عراق، بیشتر بازرگانان عراقی حاضر بودند از ریال در مبادلات تجاری خود با ایران استفاده کنند، اما پس از تشدید درگیری‌ها در عراق تقاضای آن‌ها برای دلار، درهم و دینار بالا رفته است.

به گفته وی، حجم بالای مبادلات تجاری بین دو کشور باعث افزایش زیاد تقاضا برای دلار و سایر ارز‌ها شده است.
کد مطلب: 119827
برچسب ها: دلار
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *