۰
سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۷

سمنانی‌ها حدود 4 میلیارد تومان صدقه دادند

مدیر کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم استان سمنان در هشت ‌ماهه سال جاری سه میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که در سرفصل‌های مختلف حمایتی مددجویان و نیازمندان هزینه شده است.
مدیر کمیته امداد استان سمنان گفت: مردم استان سمنان در هشت ‌ماهه سال جاری سه میلیارد و ۹۳۱ میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که در سرفصل‌های مختلف حمایتی مددجویان و نیازمندان هزینه شده است.
محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه صدقات جمع‌آوری‌شده صرف امور محرومان جامعه می‌شود اظهار کرد: سرفصل‌های هزینه کرد این بخش‌ها در قالب بخش‌های حمایت، فرهنگی و مسکن  در هشت ماهه سال جاری بوده  است.
وی به اختصاص ۱۴ درصد معادل ۵۴۷میلیون تومان از مجموع مشارکت‌های مردمی در بخش صدقات به حوزه فرهنگی خبر داد و گفت: این بخش از هزینه کردها در قالب برگزاری اردوهای زیارتی، آموزش، فعالیت‌های تأمین هزینه‌های ارائه خدمات به دانش آموزان و دانشجویان در کانون‌های فرهنگی ارائه‌شده است.
وی با اشاره به اینکه به‌طورکلی ۶۶ درصد از مجموع مشارکت‌های مردمی در حوزه حمایت هزینه شده است، تصریح کرد: سه درصد از این  بخش در ارائه خدمات ویژه به سالمندان، ۱۵ درصد کمک به پرداخت فرانشیز و خدمات ویژه درمان مددجویان، ۲۰ درصد کمک به امر ازدواج، ۲۰ درصد پرداخت کمک‌های ضروری و هشت درصد در قالب تأمین لوازم زندگی مددجویان، کمک‌هزینه تحصیلی دانش آموزان و کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویان دولتی و طلاب علوم دینی صرف شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه ۱۰ درصد از مجموع مشارکت‌های مردمی معادل ۳۹۰ میلیون تومان در قالب کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان اختصاص یافت افزود: ۱۰ درصد از این درآمدها نیز در سایر بخش‌های حمایتی از جمله تعامل با مراکز اقتصادی و اجتماعی برای جلب و جذب مشارکت های مردمی با هدف کمک به نیازمندان هزینه شد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان بیش از ۳۷ هزار نفر از جمعیت استان سمنان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.
کد مطلب: 120249
برچسب ها: صدقه کمیته امداد
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *