۰
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
کواکبیان در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراینی:

پس از توضیحات سردار سلامی باید عذرخواهی از ملت و تجلیل مناسب از جان‌باختگان صورت گیرد

از دولت دوست عراق انتظار شکایت از ایران به سازمان ملل به خاطر حمله انتقام‌جویانه و به‌حق ایران را نداشتیم
مصطفی کواکبیان در تذکری در صحن علنی مجلس با عرض تسلیت به خاطر حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت: آه از غمی که تازه شود با غمی دگر جز همدلی نباشدمان مرهمی دگر
مصطفی کواکبیان در تذکری در صحن علنی مجلس با عرض تسلیت به خاطر حادثه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی گفت:
آه از غمی که تازه شود با غمی دگر
جز همدلی نباشدمان مرهمی دگر
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس افزود: این غم بسیار زیاد بود و غم کتمان اطلاع‌رسانی هم به آن  افزوده شد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه رئیس مجلس حرف ما را که گوش نمی‌دهد. در حادثه قبلی گفتیم جلسه غیر علنی بگذارید و جلسه علنی شد. در اینجا گفتیم جلسه علنی بگذارید و  جلسه غیرعلنی شد. اتفاقا صحبت‌های سردار سلامی بسیار التیام‌بخش  برای مردم بود.
وی افزود: واقعا فرمایشات خوبی ایشان اینجا داشتند و مطرح کردند که عذرخواه این ماجرا هستند و گفتند جبران می‌کنیم و تجلیل مناسبی از خانواده‌ها به عمل می‌آوریم و همچنین پیگیری می‌کنیم که اگر واقعا کوچکترین سوء نیتی بوده باشد، حتما آن را پیگیری ‌کنیم.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: منتها این صحبت‌ها در جلسه غیرعلنی مطرح شد که امیدواریم این اتفاق بیفتد و  این مباحث به گوش ملت برسد.
کواکبیان افزود: من معتقدم شرایط بسیار پیچیده منطقه اقتضا می‌کند که انسجام داخلی و وحدت و هماهنگی داخلی رقم بخورد.
رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس  در ادامه  به سالگرد درگذشت آیت‌الله‌ هاشمی‌رفسنجانی اشاره کرد و گفت: من همینجا، سومین سالگرد ارتحال حضرت آیت‌الله‌ هاشمی‌رفسنجانی، سردار بزرگ سازندگی را که با تدبیر و درایت خودش برای پیچیدگی‌های منطقه همواره راهبردی داشتند، گرامی می‌دارم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خاتمه افزود: از دولت دوست عراق ما انتظار نداشتیم که حمله به حق ما و دفاعی ما را به سازمان ملل شکایت کند و از وزارت خارجه هم می‌خواهم ماجرای سفیر انگلیس را پیگیری دیپلماتیک بکنند.
کد مطلب: 121853
برچسب ها: مصطفی کواکبیان
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *