۰
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲

کمک شهرداری به سیلزدگان سیستان و بلوچستان

اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز دو فوریت طرحی پیرامون اجازه کمک به شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان را به تصویب رساندند و قرار شد شهرداری تهران به همان شیوه کمک به سیل زدگان خوزستان و آق قلا به سیستان و بلوچستان کمک کند.
اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز دو فوریت طرحی پیرامون اجازه کمک به شهرداری تهران به سیل زدگان سیستان و بلوچستان را به تصویب رساندند و قرار شد شهرداری تهران به همان شیوه کمک به سیل زدگان خوزستان و آق قلا به سیستان و بلوچستان کمک کند.
به گزارش ایسنا، محسن هاشمی در جلسه صبح امروز شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که یک طرح دو فوریتی با 18 امضاء برای کمک به هم وطنان سیل زده سیستان و بلوچستان به هیات رئیسه ارسال شده است گفت: در این طرح خواسته شده است که شهرداری لایحه‌ای برای کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان به شورای شهر ارائه کند.
زهرا نژاد بهرام به عنوان طراح این طرح با بیان اینکه طی جاری شدن سیل در سیستان و بلوچستان لازم است که اقداماتی فوری در راستای پاسخگویی به این بحران انجام شود، گفت: شهردار تهران در حد مقدورات مدیریتی خود کمک به سیل زدگان را آغاز کرده؛ اما مسئله این است که برای افزایش کمک‌ها می‌بایست مجوز شورای شهر را داشته باشند و حالا ما در قالب این طرح، از شهرداری می‌خواهیم به سرعت لایحه‌ای را به شورا بیاورد تا در مورد کمک به سیستان و بلوچستان اقدامی انجام دهیم.
به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران به دو فوریت طرح الزام شهرداری به کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان و جنوب شرق کشور رای دادند اما در این میان میرلوحی پیشنهاد داد که به دلیل کمبود وقت، به شهرداری اختیار بدهیم تا به همان شیوه‌ای که به مردم سیل زده خوزستان و آق قلا کمک کرده به سیل زدگان سیستان و بلوچستان نیز کمک کند.
وی  افزود: شهرداری تهران می‌تواند به همان شیوه و در همان سقفی هزینه‌ای که برای سیل زدگان آق قلا و خوزستان صرف کردیم به سیل زدگان جنوب شرق کشور نیز کمک کنیم.
در ادامه امانی با بیان این که این عبارات مفهوم نیست گفت: بهتر است ادبیات نگارشی‌مان را دقیق تر کنیم تا مبادا اتفاقی رخ دهد که محسن هاشمی در واکنش به سخنان شهربانو امانی گفت: آی‌کیو حناچی زیاد است و دکترا دارد و می‌فهمند ما چه گفتیم وحتی من خودم زنگ می‌زنم وبه او می‌گویم تا بهتر بفهمد.
به گزارش ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران به پیشنهاد میرلوحی رأی مثبت دادند و قرار شد شهرداری تهران به همان شیوه و تا سقف کمک به سیل زدگان آق قلا و خوزستان به سیل زدگان جنوب شرق کشور نیز کمک کند.
محسن هاشمی رفسنجانی همچنین پیش از آغاز جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح آنچه که در جلسه هم‌اندیشی امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفته است، گفت: امروز موضوع متمم بودجه در جلسه هم‌اندیشی مطرح شد تا کمیسیون‌ها نظرات خود را مطرح کنند و نهایتا با نزدیک شدن نظرات کمیسیون برنامه و بودجه بتواند هرچه زودتر متمم بودجه را به صحن علنی شورا بیاورد.
وی ادامه داد: امروز در کنار جلسه هم‌اندیشی کمیسیون تلفیق نیز تشکیل شد و نظرات اعضاء در این خصوص مطرح شد.
رییس شورای شهر تهران ادامه داد: موضوع دیگری که وقت زیادی از جلسه را گرفت و موجب تاخیر در صحن علنی شد بررسی موضوع استعفای برخی اعضاء بود با توجه به این‌که در شرایط حساس روحیه افراد متفاوت است و براساس این روحیات حتی تصمیم‌گیری می‌کنند، لذا اعضا در جلسه امروز تاکید کردند که در این شرایط ورود به این موارد نباید وجود داشته باشد. در نهایت هر یک از اعضاء نظرات خود را مطرح کردند و اکثر اعضاء به خانم آروین که عضو جوان هستند و با توجه به این‌که خانم هستند روحیاتشان متفاوت است به صلاح ندیدند که در این موقعیت چنین مواردی مطرح شود و ایشان توجیه شد و فکر می‌کنم از این تصمیم خود منصرف شوند و صحبت‌های اعضاء موثر واقع شد امیدواریم تاثیرات آن را ببینیم در مورد خانم خداکرمی نیز موضوع به همین شکل بود.
کد مطلب: 121969
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *