۰
شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۹

۳ نقره و ۴ برنز دستاورد بوکسورهای ایران

تیم ملی بوکس ایران در پایان رقابت‌های بین‌المللی‌ جام احمد کومرت ۲۰۱۹ به میزبانی ترکیه، ۳ مدال نقره و ۴ مدال برنز به دست آورد.
تیم ملی بوکس ایران در پایان رقابت‌های بین‌المللی‌ جام احمد کومرت ۲۰۱۹ به میزبانی ترکیه، ۳ مدال نقره و ۴ مدال برنز به دست آورد.
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های بیم‌المللی بوکس جام احمد کومرت ۲۰۱۹ در ترکیه، بوکسورهای ایران در فینال اوزان مختلف به مصاف رقبای خود رفتند که در پایان، با قبول شکست مقابل حریفان به سه مدال نقره دست یافتند تا تیم ملی ایران در مجموع با ۳ مدال نقره و ۴ مدال برنز به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.
به این ترتیب، مسلم مقصودی در فینال وزن ۶۹کیلوگرم با "آمرور" از مراکش دیدار کرد در پایان سه راند، بازمده رینگ اعلام شد تا نخستین مدال نقره ایران به دست آورد.
در فینال وزن ۵۲ کیلوگرم، امید احمدی‌صفا "خارکو" از مغولستان را پیش رو داشت که با رای داوران بازنده اعلام شد تا دومین نقره تیم ملی ایران نیز ثبت شود. البته پس از اعلام رای این مبارزه، کادرفنی تیم ملی به شدت نسبت به رای داوران اعتراض داشتند.
و اما در فینال وزن ۹۱ کیلوگرم نیز طوفان شریفی مقابل "پنچابلا" از الجزایر با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید تا آخرین مدال و نقره ایران در این ‌مسابقات را دشت کند.
اسامی مدال آوران ایران:
*مدال نقره
۱- امید احمدی‌صفا
۲- مسلم مقصودی
۳- طوفان شریفی
*مدال برنز
۱- احسان روزبهانی
۲- دانیال شه‌بخش
۳- علی جمالی
۴- حسین دانشور
*حذفی‌ها
۱- سجاد کاظم‌زاده
۲- سید شاهین موسوی
۳- اشکان رضایی
هدایت تیم ملی ایران را علیرضا استکی به عنوان سرمربی در اختیار دارد. کادرفنی تیم ملی ایران اعلام کرده بود که کسب نتیجه در این مسابقات به هیچ عنوان در اولویت فدراسیون و بوکسورهای ایران نیست و تنها به عنوان تورنمنتی تدارکاتی برای حضور پر قدرت در انتخابی المپیک، به این مسابقات نگاه می‌کنند.
همچنین امید احمدی‌صفا بوکسور تیم ملی ایران ضمن کسب مدال نقره این رقابت‌ها، عنوان و کاپ تکنیکی‌ترین بوکسور این رقابت‌ها را نیز ازآن خود کرد.
کد مطلب: 122239
برچسب ها: بوکس
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *