۰
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

اعزام نیروهای چینی به کانون شیوع کرونا

چین برای پایان دادن به کرونا و مهار کامل این ویروس مرگبار شمار زیادی از سربازان و کادر پزشکی و بهداشتی را روانه استان خوبی کانون شیوع بیماری کرد.
چین برای پایان دادن به کرونا و مهار کامل این ویروس مرگبار شمار زیادی از سربازان و کادر پزشکی و بهداشتی را روانه استان خوبی کانون شیوع بیماری کرد.
گزارش خبرگزاری شینهوا حاکی است : با فرمان شی جین پینگ رییس جمهور و فرمانده کل قوا در چین امروز پنجشنبه دو هزار و ۶۰۰ نفر از نیروهای ارتش به خوبی اعزام شدند.
این نشان می دهد که چین برای پایان دادن به این معضل عمومی عزم خود را جزم کرده است و رییس جمهوری چین می گوید کشور در حساسترین شرایط در مبارزه با بیماری قرار دارد و اقدامات نتایج مثبتی داشته است.
از سوی دیگر هزاران نفر از کادرهای پزشکی و خدمه امور بهداشتی و نیروهای ویژه برای ضدعفونی کردن و اعمال تدابیر پیشگیرانه از شهرها و استان های مختلف به خوبی اعزام شده اند.
این اتفاقات در شرایطی می افتد که چین برای هشتمین روز متوالی موفق شده است شمار مبتلایان در دیگر شهرها و استان ها خارج از خوبی را کاهش دهد و هم اکنون عزم دولت برای مهار کامل ویروس در کانون شیوع است.
تیم های پزشکی از استان های شمالی و جنوبی و شرقی به خوبی فرستاده شده اند و همزمان نحوه ارسال آمارها تغییر کرده است و همه موارد بیماری به شکل مظنون و احتمالی و قطعی یکجا اعلام می شود.
احتمال اینکه جهش کرونا به اوج رسیده باشد، مطرح شده است و همزمان انتظار می رود در روزهای آینده شاهد کاهش شمار بیشتری از مبتلایان باشیم و تعداد بیشتری هم از بیمارستان ها مرخص شوند.
روزنامه گلوبال تایمز چین نیز امروز نوشت: وقت آن رسیده است که به تمامی محدودیت های مسافرتی که کشورهای دیگر برای چین در نظر گرفته اند، پایان داده شود.
این نشریه افزود : آمریکا شدیدترین تدابیر مسافرتی را در نظر گرفته و حتی اجازه ورود به چینی ها نمی دهد. این در شرایطی است که دهها نفر براثر آنفلوانزا در شهرهای بزرگ آن کشور جان باخته اند اما در پکن فقط ۳ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند.
گزارش ها حاکی است : آنفلوانزا همچنان جان تعداد زیادی را در آمریکا می گیرد و وحشت مردم در برخی از شهرها و ایالت های آن کشور از آنفلوانزا به مراتب بیشتر از کرونا است، اما پوشش وسیع و یکجانبه رسانه های آمریکایی و غربی باعث شده است کرونا به شکل بسیار خطرناکی در جامعه بین المللی مطرح شود.
دولت چین هم در بیانیه ای بتدریج بر از سرگیری فعالیت ها و تجارت تاکید کرده و همزمان خواستار تولید بیشتر تجهیزات پزشکی و بهداشتی برای مهار کامل ویروس کرونا شده است.
از سوی دیگر بانک های چین برای بازگشت شرکت ها به مدار تولید و کمک به آنها در برون رفت از چالش کرونا بیش از ۵۰ میلیارد دلار اعتبار در نظر گرفته اند.
شمار کل مبتلایان به کرونا اکنون ۶۰ هزار و ۱۰۷ نفر است که ۵۹ هزار و ۵۳۹ نفرشان در چین هستند و شمار درگذشتگان یکهزار و ۳۶۳ نفر  اعلام شده و ۵ هزار و ۵۷۶ نفر نیز درمان شده اند.
کد مطلب: 123724
برچسب ها: ویروس کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *