کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نامه محمدعلی فردین به بابک تختی

24 بهمن 1398 ساعت 21:02

«تو نیز بابک عزیز که سرگردان در این دنیای کوچک وظیفه‌ای بس بزرگ بر دوش داری، خدای بزرگ و ملت ایران تو را تنها نخواهند گذاشت.»


«تو نیز بابک عزیز که سرگردان در این دنیای کوچک وظیفه‌ای بس بزرگ بر دوش داری، خدای بزرگ و ملت ایران تو را تنها نخواهند گذاشت.»

سعید فائقی، معاون سابق سازمان تربیت بدنی در یادداشتی در روزنامه ایران ورزشی نوشت: «استاد فرزانه جناب ابراهیم افشار در روزنامه هفت صبح ۱۶ آذر ۹۸ مطلبی مرقوم فرموده‌ بودند «وقتی که مشغول‌الذمه فردین شدیم» خدای را سپاس که دستگاه ورزش با برگزاری تشییع مرحوم زنده‌یاد هنر پهلوان محمدعلی فردین در ورزشگاه شهید شیرودی بخشی از بی‌مهری‌ها و نامهربانی‌های روا داشته شده در حق قهرمان جهان و المپیک را از ذمه خود برداشت. آن روز آن بزرگداشت زیبایی‌های فراوانی در دل خود داشت. حضور کم‌سابقه مردم عزیزمان حماسه آفرید. حضور نسل دوم انقلاب در مراسم اعجاب‌‌آور بود. حال که امروز برای نسل سوم انقلاب فردین عزیز و بسیاری از بزرگان اسطوره‌های معاصر به تاریخ مبدل گشته و یادی کردیم از نامه وزین مرحوم تختی به توفیق حال آشنا شویم با نحوه نگارش مرحوم فردین که با گنج قارون انقلابی مردمی در سینمای ایران به پا کرد. ای ‌کاش مدیران برگزار‌کننده جشنواره سینمایی فجر با بزرگداشتی در خور هنرمند فقید پهلوان‌مان آنها هم بخشی از دین خود را به ایشان ادا می‌کردند؛ ملاحظه فرمایید متن تسلیت مرحوم فردین را به بابک تختی عزیز، نمی‌دانم آیا بابک این متن را ملاحظه فرموده‌اند یا نه باید سپاسگزاری نمایم از جناب امیر طیرانی که متن تسلیت را از کتاب «خاموشی یک پهلوان» تقدیم می‌کنم، گرچه خدمت‌تان قول داده بودم که بر نامه مرحوم تختی به توفیق شرحی بنویسم اما خود را لایق آن ندانستم همانطور که لایق نیستم در خصوص متن مرحوم فردین عرایضی داشته باشم، خداوکیلی زیبایی متن خود گویای ناگفته‌هاست.
«بابک معصوم:
غلامرضا تختی پدرت رنجی بس بزرگ و دردی بس سنگین در روح و قلب همه دوستانش و ملت ایران باقی گذاشت و با شتابی هرچه تمام‌تر همگی ما را ترک گفت.
تو نیز بابک عزیز که سرگردان در این دنیای کوچک وظیفه‌ای بس بزرگ بر دوش داری، خدای بزرگ و ملت ایران تو را تنها نخواهند گذاشت، همه امیدها و آرزوها در انتظار روزی است که تو تمام افتخارات دوران زندگی طلایی پدرت را تجدید کنی، به امید آن روز، بابک عزیز فردین را نیز در این مصیبت بزرگ که برای تو به جای مانده سهیم و شریک بدان.
محمدعلی فردین»


کد مطلب: 123756

آدرس مطلب :
https://www.mardomsalari.ir/news/123756/نامه-محمدعلی-فردین-بابک-تختی

مردم سالاری آنلاين
  https://www.mardomsalari.ir