۰
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴

چرا بلیط‌های جشنواره موسیقی فجر گران شد؟

مدیرکل دفتر موسیقی با تاکید بر اینکه همواره قیمت بلیط‌های جشنواره موسیقی فجر حدود ۲۰ درصد نسبت به کنسرت‌های معمولی ارزان‌تر است، اظهار کرد که امسال برخی از بلیط‌ها با افزایش نسبی قیمت همراه بوده‌ و برخی هم تغییر نکرده‌اند.
مدیرکل دفتر موسیقی با تاکید بر اینکه همواره قیمت بلیط‌های جشنواره موسیقی فجر حدود ۲۰ درصد نسبت به کنسرت‌های معمولی ارزان‌تر است، اظهار کرد که امسال برخی از بلیط‌ها با افزایش نسبی قیمت همراه بوده‌ و برخی هم تغییر نکرده‌اند.
محمد الهیاری در گفت‌وگویی با ایسنا درباره افزایش قیمت بلیط‌های سی‌وپنجمین دوره از جشنواره موسیقی فجر، خاطرنشان کرد: به طور کلی قیمت بلیط در جشنواره موسیقی فجر معمولاً حدود ۲۰ درصد پایین‌تر از قیمت‌ بلیط کنسرت‌های معمولی در نظر گرفته می‌شود؛ به این خاطر که به نوعی هم از هنر حمایت شود و هم اینکه امکان تهیه بلیط توسط اقشار مختلف جامعه که ممکن است در طول سال امکان تهیه بلیط را نداشته باشند، فراهم شود.
او ادامه داد: امسال نیز جشنواره از این قاعده تبعیت کرده است و تمام اجراهای جشنواره در همه بخش‌ها از قیمت کنسرت‌هایی که در طول سال برگزار شدند، دست‌کم ۲۰ درصد پایین‌تر است. در این میان امسال در برخی ردیف‌ها به عنوان مثال اگر قیمت بلیط ۴۰ هزار تومان بوده حدودا به ۵۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است و در برخی سطوح نیز نسبت به سال گذشته تغییری ایجاد نشده است. 
اله‌یاری همچنین در پاسخ به این پرسش‌ که آیا می‌توان پر نشدن برخی سالن‌های جشنواره موسیقی در دو روز اول و به‌ویژه در کنسرت‌های پاپ را به افزایش قیمت بلیط‌ها مرتبط دانست، بیان‌ کرد: سانس‌های پاپ در دو روز اخیر جشنواره کاملا پر بوده است و بلیط ها از پیش فروش رفته است. اما با توجه به اینکه در نمایشگاه بین المللی، دو نمایشگاه نیز همزمان در حال برگزاری است، ممکن است به دلیل ترافیک در محدوده چمران برخی از تماشاگران با تاخیر به اجرای اول در سالن میلاد رسیده باشند.
مدیر کل دفتر موسیقی تاکید کرد: با توجه به گزارش‌هایی که دریافت کرده‌ایم و حضور مستمری در اجراها داریم تعداد  مخاطبان اجراهای جشنواره با توجه به گونه موسیقی و گروه‌ها متفاوت است و به صورت کلی معمولاً استقبال از بخش پاپ جشنواره بیشتر است و در بخش‌های هنری‌تر همانند بخش‌های کلاسیک، ارکسترها و نواحی و بین‌الملل معمولا افرادی که به شکل تخصصی به دنبال این گونه‌های هنری هستند در سالن حاضر می‌شوند و این روال همه ساله جشنواره و اجراهای در طول سال است‌. 
به گزارش ایسنا، سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ بهمن ماه به صورت رسمی اجراهای خود را آغاز کرده و تا ۳۰ بهمن ادامه خواهد داشت. اختتامیه این جشنواره نیز یکم اسفند ماه برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 123908
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *