۰
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴

تاخیر در آزادی زندانیان طالبان

منابع خبری افغانستان اعلام کردند که آزادی زندانیان طالبان، به دلیل اختلافات بین این گروه و دولت افغانستان به تأخیر افتاده است.
منابع خبری افغانستان اعلام کردند که آزادی زندانیان طالبان، به دلیل اختلافات بین این گروه و دولت افغانستان به تأخیر افتاده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از طلوع افغانستان، اختلاف میان طالبان با برنامه مورد نظر دولت افغانستان برای آزادی زندانیان همچنان ادامه دارد به طوری که این اختلاف نظر موجب تعویق افتادن برنامه آزادی زندانیان طالبان شده است.
منابعی در گروه طالبان اعلام کرده اند که برنامه چگونگی آزادی زندانیان از طرف دولت افغانستان این روند را با چالش روبرو کرده است و ممکن است به گفتگوهای بین گروه‌های افغان آسیب بزند.
اما برخی منابع دیگر نوشته‌اند که دولت افغانستان به دلیل اینکه طالبان حاضر نیست در خصوص بازنگشتن زندانیانی که آزاد می‌شوند به میدان جنگ ضمانت بدهد آزادی این افراد به تأخیر افتاده است.
طالبان تأکید می‌کند که پنج هزار زندانی این گروه باید بدون هیچ گونه قید و شرطی بر اساس لیستی که این گروه در اختیار آمریکا داده، آزاد شوند تا فرصت برای گفتگوی بین گروه‌های افغان فراهم شود.
اما دولت افغانستان از طالبان می‌خواهد ضمانت بدهد که افرادی که از زندان آزاد می‌شوند نباید به میدان جنگ برگردند.
بر اساس برنامه اعلام شده از سوی دولت افغانستان قرار بود یک هزار و ۵۰۰ زندانی طالبان در مدت ۱۵ روز و در جریان گفتگوهای صلح آزاد شوند.
کد مطلب: 125552
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *