۰
شنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۱

طراح نقشه فرار زندانیان سقزی اعدام شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۶۵ نفر از زندانیان فراری زندان سقز خبر داد و گفت: یکی از لیدرهای اصلی فرار زندانیان سقز اعدام شد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۶۵ نفر از زندانیان فراری زندان سقز خبر داد و گفت: یکی از لیدرهای اصلی فرار زندانیان سقز اعدام شد.
محمد جباری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سقز از جزئیات جدید حادثه زندان این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: پس از فرار 74 زندانی از این زندان، تاکنون 65 نفر از زندانیان متواری توسط «نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه» دستگیر و یا به‌صورت خود تسلیمی، خود را به زندان معرفی کرده‌ و تنها 9 نفر از زندانیان فراری باقی مانده که اقدامات برای دستگیری آن‌ها نیز در حال انجام است.
وی درباره حکم "مصطفی سلیمی" یکی از زندانیان فراری از زندان سقز که صبح امروز اجرا شد، گفت: حکم اعدام وی در سال 83 در شعبه اول دادگاه انقلاب سقز صادر و شانزدهم اسنفدماه سال 83 در دیوان عالی کشور تأیید شده بود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان با بیان اینکه جرم این زندانی سرقت مسلحانه، شرارت، ایجاد رعب و وحشت در چندین روستا از روستاهای سقز، اخاذی مسلحانه و آزار و اذیت مردم و سلب امنیت و آرمش مردم بود؛ افزود: این متهم در کنار همه این جرایم، در قتل عمدی و شهادت دو نفر از پرسنل حوزه فرماندهی انتظامی سقز در درگیری مسلحانه سال 83 مشارکت داشته و جزو طراحان و لیدرهای اصلی فرار از زندان سقز در هشتم فروردین ماه جاری بود.
وی  خاطرنشان کرد: در فاصله محکومیت قطعی و اجرای حکم چندین مرحله قانونی طی و پرونده وی بعد از محکومیت قطعی به حکم اعدام، در سه مرحله در کمیسیون عفو بررسی و شرایط قانونی برای عفو احراز نشد و رد شد؛ دو مرحله هم درخواست اعاده دادرسی مطرح شد که رد گردید.
جباری بیان کرد: دستگیری این زندانی متواری توسط مأموران انتظامی و همکاری مردم بانه و سقز صورت گرفت به گونه‌ای که محل اختفای این فرد را به مأموران انتظامی گزارش کردند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان شایعات دروغین رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر اینکه این زندانی اعدامی جزو گروهک‌های ضدانقلاب بوده، را قویاً تکذیب کرد و یادآور شد: این زندانی اصلاً اتهام سیاسی، امنیتی و سابقه عضویت در گروهک‌های ضدانقلاب را نداشته و از مردم انتظار می‌رود اخبار را تنها از طریق رسانه‌های معتبر پیگیری کنند.
کد مطلب: 127134
برچسب ها: زندان سقز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *