۰
دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۲

طرح مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی تصویب شد

نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت را بررسی کرده و در نهایت با موافقت کلیه نمایندگان و رای حداکثری با آن موافقت کردند.
طرح مقابله با اقدامات رژیم صهیونیستی تصویب شد
نمایندگان در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت را بررسی کرده و در نهایت با موافقت کلیه نمایندگان و رای حداکثری با آن موافقت کردند.
نمایندگان در نشست امروز با ماده ۳ این طرح موافقت کردند.در این ماده آمده است:اجرای ماده (۵) قانون الزام دولت به حمایت همه جانبه از مردم مظلوم فلسطین مصوب ۱۱ دی ۱۳۸۷ و ماده ۸ قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب ۱۹ اردیبهشت ۱۳۶۹ (با اصلاحات و الحاقات بعدی)، فهرست سازمان ها، سمن ها، موسسات اقتصادی، تجاری، مالی، علمی، فرهنگی، پژوهشی، اشخاص حقیقی و حقوقی و امثال آن موضوع مواد مذکور قوانین فوق به صورت سالانه از سوی کمیته ای متشکل از وزارتخانه های صمت، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت امور خارجه شناسایی و به روز رسانی خواهد شد.
همچنین یکی از مواد این مصوبه که ممنوعیت برگزاری مسابقات ورزشی با ورزشکاران اسرائیلی بود و بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی و شبکه های اجتماعی داشته است به تصویب نرسید.
 در این جلسه نمایندگان ماده ۴ طرح مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت را تصویب کردند.طبق این ماده ،صدور هرگونه مجوز برای مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم اشخاص حقیقی یا حقوقی از جمله شرکت ها، سازمان ها، موسسات یا سازمان‌های مردم نهاد وابسته به رژیم اشغالگر صهیونیستی در کلیه نمایشگاه‌ها و یا هرگونه نمایش یا گردهمایی داخلی و بین‌المللی یا مشارکت یا معاونت در صدور آن ممنوع است و مرتکب به حبس درجه ۵ و محرومیت دائمی از تصدی خدمات عمومی و دولتی محکوم می شود.
بر اساس ماده ۵ این طرح، هرگونه استفاده از سخت‌افزارهای تولیدی رژیم صهیونیستی در ایران و فعالیت سکوهای نرم افزاری متعلق به این رژیم در این کشور ممنوع می‌باشد.
براساس ماده ۶ این طرح؛ هرگونه همکاری اطلاعاتی یا جاسوسی به نفع رژیم صهیونیستی در حکم محاربه و افساد فی الارض می باشد و مرتکب به اشد مجازات محکوم خواهد شد.
طبق ماده ۷ ،هرگونه همکاری، تعامل، توافق سیاسی یا تبادل اطلاعات با نهادها و افراد رسمی و غیررسمی وابسته به رژیم صهیونیستی ممنوع است، مرتکب به مجازات حبس تعزیری درجه ۴ و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم می شود.
همچنین نمایندگان با ماده ۸ طرح دوفوریتی مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی موافقت کردند که در آن آمده است؛ هرگونه اقدامی ازقبیل امنیتی، نظامی، سیاسی، فرهنگی، رسانه ای، تبلیغی، مساعدت اقتصادی و مالی مستقیم و غیرمستقیم آگاهانه در جهت تایید یا تقویت و تحکیم رژیم صهیونیستی ممنوع است. مرتکب به مجازات حبس تعزیری درجه ۵ محکوم می شود.
نمایندگان در جریان بررسی‌ها با ماده ۹ این طرح نیز موافقت کردند که بر اساس آن ورود و عبور هرگونه کالای شرکت‌ها و کمپانی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی از قلمرو سرزمین جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.
در انتها با ماده ۱۰ این طرح موافقت شد که براساس آن سفر اتباع ایرانی به سرزمین فلسطین اشغالی ممنوع شده و مرتکب به مجازات حبس تعزیری درجه ۵ و محرومیت داشتن گذرنامه به مدت ۲ تا ۵ سال می‌شود، همچنین مراوده و ارتباط غیراتفاقی بین اتباع ایرانی و اتباع رژیم اشغالگر صهیونیستی ممنوع است و مرتکب به مجازات حبس تعزیری درجه ۶ محکوم می شود.
 
کد مطلب: 129605
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *