۰
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۹
قاضی زاده هاشمی:

پیگیری مشکلات کرونایی خوزستان

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پیگیری و حل مشکلات مردم در خوزستان در زمینه شیوع کرونا تاکید کرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پیگیری و حل مشکلات مردم در خوزستان در زمینه شیوع کرونا تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در جمع برخی از منتخبان مجلس یازدهم با اشاره به سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر گفت: در جریان عملیات بیت المقدس که در نهایت منجر به آزادسازی خرمشهر شد، مقامات آمریکایی هول و هراس بسیاری داشتند و حتی در زمینه دیپلماسی نیز بسیار فعال وارد صحنه شدند تا از پیروزی ایران جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه آمریکا تلاش می‌کرد برای جلوگیری از پیشروی و پیروزی ایران با کشورهای عربی رایزنی‌های دیپلماتیک انجام دهد تصریح کرد: در همان زمان رادیو لندن اعلام کرد آمریکا درصدد کسب حمایت کشورهای اسلامی مانند پاکستان، ترکیه، مالزی، اندونزی و الجزایر است، اما با همه این تلاش‌های مقامات آمریکایی رزمندگان اسلام توانستند به پیروزی دست یابند و خرمشهر آزاد شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد اظهار داشت: با مرور وقایع تاریخی بارها و بارها ثابت شده است که آمریکایی‌ها نتوانستند در برابر اراده ملت ایران که نشأت گرفته از ایمان و اتکای به خداوند متعال است به موفقیتی دست پیدا کنند و همواره مفتضحانه شکست خوردند. این وقایع تاریخی باید درسی برای این روزهای ما باشد و در زمینه‌های مختلف سیاستگذاری تا اجرا در شئون مختلف کشور از این تجارب استفاده کنیم.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اظهار داشت: به عیان می‌توانیم در سالهای اخیر تحرکات آمریکا را علیه ایران مشاهده کنیم و همانطور که آمریکا در جریان عملیات بیت المقدس سعی داشت با رایزنی دیپلماتیک با کشورهای عربی و همسایه ایران جلوی موفقیت‌های ایران را بگیرد، در سال‌های اخیر نیز این رایزنی‌های دیپلماتیک و اعمال فشارهای مختلف از درگاه تحریم‌ها ادامه دارد ولی باز هم در این معرکه نیز آمریکا شکست خورده است و پیروزی‌های ایران بیش از پیش به وقوع پیوسته است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جریان آزادسازی خرمشهر نقش بی بدیل مردم عزیز و شریف خوزستان را نباید نادیده گرفت تصریح کرد: نقش مردم در آزادسازی خرمشهر آنقدر محسوس و مؤثر بود که رسانه‌های بیگانه نیز نتوانستند در اخبار خود از آن چشم پوشی کنند. از سوی دیگر امام خمینی نیز همراهی مردم با قوای نظامی را ماندگارترین برگ تاریخ در آزادسازی خرمشهر خواندند. این نقش مردم خوزستان فقط منحصر به ان دوران نیست و همواره مردم شریف خوزستان برای حمایت از انقلاب و ایران اسلامی در خط مقدم حضور داشتند.
وی با اشاره به محرومیت‌های استان خوزستان خاطر نشان کرد: وقتی که اینقدر فداکاری و ایثار مردم عزیز خوزستان در گذشته تاریخ وجود دارد و همچنان می‌توان مثال‌های متعددی از ایثار آنها برای انقلاب و کشور زد، شایسته نیست محرومیت‌هایی را در این استان داشته باشیم و مردم این منطقه با بسیاری از مشکلات دست و پنجه نرم کنند.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به وضعیت استان خوزستان در زمینه کرونا و مشکلات متعدد مردم ناشی از شیوع این بیماری کرونا بر ضرورت کاهش فاصله استاندارد برای طی دوره درمان مردم در این شهر تاکید کرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: در مجلس یازدهم ما نیز در کنار منتخبان مردم خوزستان به بررسی و رفع مشکلات مردم این منطقه می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم با حداکثر توان بتوانیم با پیگیری و مطالبه از دستگاه‌های اجرایی مشکلات مردم را حل کنیم.
کد مطلب: 129933
برچسب ها: کرونا
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *