۰
چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۲

چگونه سهام عدالت را معامله کنیم؟

دبیر کل کانون کارگزاران گفت: مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.

دبیر کل کانون کارگزاران گفت: مشمولان سهام عدالت می‌توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری بازارسرمایه ایران،  روح الله میرصانعی اعلام کرد: افرادی که در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی به آدرس samanese.ir گزینه سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه با سامانه سهام عدالت هر شرکت کارگزاری که تمایل دارند به صورت غیرحضوری از خدماتی مانند مشاهده دارایی و ارزش سبد سهام عدالت خود و یا فروش هر میزان از سهام خود بهره‌مند شوند.
وی تصریح کرد: طبق ماده ۱۵ دستورالعمل آزادسازی سهام عدالت، شرکت‌های کارگزاری باید خدمات الکترونیکی و سامانه‌های سهام عدالت را برای همه مشمولین سهام عدالت که آزادسازی مستقیم را انتخاب کرده‌اند، ارائه کنند.
میرصانعی با بیان اینکه انتقال این مسئولیت به صنعت کارگزاری بورس باعث شده که کارگزاران با وجود محدودیت‌ها، سعی کنند بهترین خدمات را به مشمولین سهام عدالت ارائه دهند، اضافه کرد: با وجود اینکه زیرساخت‌های لازم با تأخیر در اختیار شرکت ‌های کارگزاری قرار گرفت، اما هم اکنون بیش از یک صد شرکت کارگزاری با شعبات متعدد در سراسر کشور پذیرای همه مشولین سهام عدالت هستند و همزمان با تلاش شبانه‌روزی، خدمات سهام عدالت را به صورت الکترونیکی ارائه کرده‌اند.
دبیر کل کانون کارگزاران در پاسخ به این پرسش که مرجع و فهرست سامانه‌های شرکت‌های کارگزاری چیست، افزود: طبق مصوبات شورای عالی بورس، مرجع دریافت سفارش از مشمولین سهام عدالت شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.
وی گفت: فهرست شرکت‌های کارگزاری، تارنمای اصلی آن‌ها و آدرس سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت‌های کارگزاری و فهرست و نشانی شعب آن‌ها، از طریق تارنمای رسمی کانون کارگزاران به آدرس seba.ir در دسترس عموم قرار دارد.  
میرصانعی خاطر نشان کرد: هر یک از مشمولین سهام عدالت در صورتی که شماره حساب بانکی معتبر و شماره تلفن همراه به نام خود را در سامانه سهام عدالت سازمان خصوصی سازی ثبت کرده باشند، می‌توانند بدون هیچ پیش‌شرطی و بدون نیاز به اعلام کد بورسی به سامانه سهام عدالت هر یک از شرکت‌های کارگزاری که تمایل داشته باشند، وارد شده و سبد سهام خود را مشاهده و مدیریت کنند.
کد مطلب: 130524
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *