۰
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۴۰

فروش مرغ سبز ممنوع است

معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی البرز گفت: فروش مرغ سبز در مراکز عرضه فرآورده‌های خامی ممنوع است.
فروش مرغ سبز ممنوع است
معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی البرز گفت: فروش مرغ سبز در مراکز عرضه فرآورده‌های خامی ممنوع است.
علیرضا جمالی روز یکشنبه ۱۸ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فروش مرغ سبز یا ارگانیک در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی ممنوع شده و در صورت مشاهده ضبط خواهد شد.
به گزارش ایسنا، وی افزود: از این پس چیزی به نام فروش مرغ سبز در مغازه‌ها وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده فروش مرغ سبز موضوع را به بازرسی دامپزشکی گزارش دهند تا با برخورد لازم با واحد متخلف صورت بگیرد.
 وی در ادامه با اشاره به رتبه بندی کشتارگاه‌های طیور کشور توضیح داد: با توجه به مصرف بالای مرغ در کشور مقرر شد کشتارگاه‌های طیور رتبه بندی شوند، بر این اساس مرغ‌ها با هدف افزایش کیفیت  در سه رتبه a+، a، b  تقسیم شده است.
وی افزود: با رتبه بندی در سطح A  و A  پلاس ضایعات مرغ جداسازی شده و مرغ با بهترین کیفیت به متقاضیان ارائه خواهد شد.
جمالی تصریح کرد: مردم پیش از این هزینه مرغ خالص را پرداخت نمی‌کردند چرا که ضایعات مرغ پاکسازی نمی‌شد، اما از این پس و با اجرای این طرح قیمت اصلی وزن مرغ پرداخت خواهد شد.
وی با بیان اینکه باید کیفیت کشتارگاه‌ها را ارتقاء دهیم، اضافه کرد: مرغ‌های درجه یک (a+) در بسته های سبز رنگ، مرغ با کیفیت A  در بسته بندی آبی و کیفیت  B هم در بسته های نارنجی به متقاضیان عرضه می‌شود.
این مقام مسؤول با اشاره به اینکه  با توجه به شیوع ویروس کرونا در خرد کردن مرغ همچنان محدودیت وجود دارد، گفت: خرد کردن مرغ در مغازه‌ها ممنوع است و انتظار می‌رود شهروندان و مغازه داران در این رابطه دقت نظر کافی را داشته باشند.
کد مطلب: 130733
برچسب ها: مرغ سبز
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *