۰
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳

توقیف کشتی حامل ماهی در جاسک

جانشین فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: یک فروند کشتی غیرمجاز صید ترال حامل ۳۲ تن انواع ماهی توسط مرزبانان شهرستان جاسک توقیف شد.
جانشین فرمانده مرزبانی هرمزگان گفت: یک فروند کشتی غیرمجاز صید ترال حامل ۳۲ تن انواع ماهی توسط مرزبانان شهرستان جاسک توقیف شد.
سرهنگ عبدالله لشکری روز شنبه با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: مرزبانان جاسک دریک عملیات هماهنگ حین گشت زنی و کنترل حوزه استحفاظی خود، در سه مایلی ساحل «کوه مبارک» به یک فروند کشتی درحال صید برخورد که بلافاصله شناور را مورد بررسی قرار دادند.
وی بیان داشت: مرزبانان در بازرسی از شناور صیادی، ۲۰۰ متر تور صیادی غیرمجاز ترال و مقدار ۳۲ تن انواع ماهی را کشف کردند.
جانشین فرمانده مرزبانی هرمزگان اظهارداشت: ارزش  محموله کشف شده ۱۵ میلیارد ریال برآورد شده است.
وی گفت: در این راستا ۱۵ قاچاقچی صید غ ترال دستگیر  و پس از تشکیل پرونده برای گذراندن سیر مراحل قانونی، تحویل مراجع قضایی  شدند.
صید ترال که یکی از دغدغه‌های جدی صیادان و کارشناسان و صاحبنظران این استان بوده، از سال‌های گذشته در استان هرمزگان آغازشده و همین امر آسیب‌های زیادی به ذخایر، صیدگاه‌ها و زیست‌گاه‌های آبزیان خلیج فارس وارد کرده و تهدید جدی برای صیادان این منطقه است.
در روش صید ترال، صیادان با استفاده از توری به شکل کیسه که انتهای آن کاملا بسته شده است و کشیدن آن با شناور ترال در نزدیکی بستر کف دریا و یا لایه‌های میان آبی و با فاصله از کف دریا اقدام به صید آبزیان مورد نظر می‌کنند.
صید ترال کف دریا را جارو می‌کند و نه تنها نسل آبزیان را از بین می‌برد، بلکه شاید نسلی از انسان‌ها را هم از دیدن آبزیان محروم کند.
کد مطلب: 131411
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *