۰
پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰

ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های پاوه

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از ادامه آتش سوزی جنگل های ارتفاعات شهرستان پاوه برای هشتمین روز متوالی خبرداد.
ادامه آتش‌سوزی در جنگل‌های پاوه
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از ادامه آتش سوزی جنگل های ارتفاعات شهرستان پاوه برای هشتمین روز متوالی خبرداد.
آزاد شیخ ویسی در گفت و گو با ایلنا، درباره آخرین وضعیت آتش‌سوزی در مناطق حفاظت شده "بوزین"و"مره خیل" در ارتفاعات کوهستانی شهرستان پاوه، گفت: با وجود تلاش های تمامی نیروهای امدادی، محیط زیست، منابع طبیعی و اهالی منطقه متاسفانه تاکنون موفق به مهار آتش نشده ایم.
وی افزود: سخت گذر بودن و وزش باد در منطقه مانع از مهار کامل آتش شده است.
شیخ ویسی عنوان کرد: ما چندین بار آتش را مهار و خاموش کردیم اما به دلیل وزش باد از نقطه دیگری آتش شعله ور می شود.
آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل امروز وارد هشتمین روز خود شد و عصر یکشنبه گذشته سه تن از نیروهای مردمی منطقه به نام‌های «مختار خندانی» از مؤسسین انجمن ژیوای شهرستان پاوه، «یاسین کریمی» عضو کمیته عملیاتی این انجمن و نیز «بلال امینی» در حین مهار آتش جان خود را از دست دادند.
همچنین روز گذشته یازدهم تیرماه نیر 2 نفر از نیروهای منابع طبیعی استان کرمانشاه در حین عملیات مهار  آتش در ارتفاعات بر اثر انفجار مین مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.
براساس برآوردهای اولیه تاکنون هزار و ۴۰۰ هکتار از جنگل ها و مراتع منطقه طعمه آتش شده است.
منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با هدف حمایت از گونه با ارزش شوکا و ارزش‌های رویشگاهی با مساحت ۲۳ هزار و ۷۲۴ هکتار به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع اعلام شد.
شهرستان پاوه در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در منطقه ای کوهستانی واقع شده که بیش از ۷۷ هزار هکتار منابع ملی شامل جنگل و مرتع دارد، منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل حدود ۲۳ هزار ۷۲۴ هکتار مساحت دارد و در منطقه صفر مرزی در بخش باینگان واقع شده است.
استان کرمانشاه ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار هکتار مساحت دارد که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل و یک میلیون و ۱۹۲ هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.
کد مطلب: 132133
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *