۰
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۵

نشت گاز کلر در پتروشیمی کارون

سخنگوی کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر جزئیات حادثه نشت گاز کلر در شرکت پتروشیمی کارون را تشریح کرد.
سخنگوی کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر جزئیات حادثه نشت گاز کلر در شرکت پتروشیمی کارون را تشریح کرد.
محسن ادیبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وقوع حادثه نشت گاز کلر در پتروشیمی کارون اظهار کرد: ساعت ۱۶:۴۵ روز گذشته (شنبه)، در زمان انجام عملیات تخلیه کلر از مخزن ایزو تانک کلر در شرکت پتروشیمی کارون، اتصالات فلکسیبل جوینت این مخزن دچار پارگی شد و گاز کلر به بیرون نشت کرد.
وی افزود: به دنبال این نشت گاز، یگان عملیاتی امداد و نجات منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر وارد عمل شد و پس از بررسی‌های اولیه مشخص شد که حدود ۷۰ نفر از کارکنان پتروشیمی کارون دچار عوارض انتشار گاز کلر شده‌اند.
سخنگوی کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر گفت: این نیروها بعضا دچار گازگرفتگی خفیف با گاز کلر شده بودند که بلافاصله به بیمارستان منطقه منتقل شدند. خوشبختانه شرایط این افراد اکنون مطلوب است و همه ۷۰ نفر از بیمارستان ترخیص شده‌اند.
ادیبی بیان کرد: علت حادثه در دست بررسی است و به زودی پس از بررسی‌های فنی، گزارش آن تهیه و برای پیشگیری از حوادث مشابه اقدامات لازم انجام می‌شود.
کد مطلب: 132269
برچسب ها: پتروشیمی کارون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *