۱
۰
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۰
وزیر علوم:

کسی موافق تغییر یا تاخیر کنکور نیست

وزیر علوم با اشاره به جلسه با اعضای کمیسیون آموزش گفت: کسی موافق تغییر و یا تاخیر برگزاری کنکور نیست امیدواریم بدون مشکل آزمون ها را برگزار کنیم.
کسی موافق تغییر یا تاخیر کنکور نیست
وزیر علوم با اشاره به جلسه با اعضای کمیسیون آموزش گفت: کسی موافق تغییر و یا تاخیر برگزاری کنکور نیست امیدواریم بدون مشکل آزمون ها را برگزار کنیم.
به گزارش مهر، منصور غلامی شب گذشته در حاشیه جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران درباره جلسه با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و زمزمه های تاخیر در برگزاری آزمون سراسری گفت: در صحبتی که با اعضای کمیسیون آموزش مجلس داشتیم، کسی موافق تغییر و یا تاخیر زمان برگزاری کنکور نبود، بلکه نگرانی هایی را داشتند که همه داریم و آنها اعلام شد.  
وی ادامه داد: سازمان سنجش آموزش کشور پیش بینی های لازم را انجام داده است و امیدواریم بدون مشکل آزمون ها را برگزار کنیم، من در جلسه عنوان کردم همه دانش آموزان حدود دو هفته در کلاس ها حاضر شده و در امتحانات نهایی حاضر شدند، این در حالی است که ما فقط ۳ ساعت در یک فضای بازتر با یک استاندارد بالاتر آزمون را برگزار می کنیم.
وزیر علوم ادامه داد: در این ۳ ساعت آزمون خود داوطلبان نیز از خود مراقبت می کنند و پیش بینی های لازم صورت گرفته است و اتفاقی رخ نمی دهد.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا در کمیسیون بحث اصلاح سهمیه ها نیز عنوان شد یا خیر گفت: بحثی دراین مورد صورت نگرفت، بحث سهمیه ها مصوب مجلس را دارد و باید همه کمک کنند مجلس باید در این خصوص لایحه ای بدهد و یا اینکه کمیسیون آموزش طرحی در این خصوص ارائه داده و مصوب کند.  
غلامی درباره آموزش دانشگاه ها در سال تحصیلی جدید گفت: آرزو داریم همه آموزش های ما حضوری باشد ولی با توجه به شرایطی که پیش رو هست پیش بینی کامل برای برگزاری آموزش مجازی شده است.
وی ادامه داد: با وجود این برای دروس عملی و کارگاهی تلاش می کنیم توزیع جمعیتی دانشجو را در طول ترم طوری برنامه ریزی کنیم تا تجمع و تراکم خیلی کمی در خوابگاه ها ایجاد شده و این دانشجویان خدمات لازم را دریافت کرده و سپس دانشگاه را ترک کنند و مابقی به صورت مجازی ارائه شود، اگر بیماری در شرایط فعلی باشد، امیدواریم که برطرف شود.  
وزیر علوم با اشاره به دانشجویان جدید الورود نیز گفت:ترم جدید برای این دانشجویان به صورت حضوری است تا در دانشگاه حضور یافته و با ساختار، سیستم دانشگاه و اساتید آشنا شوند در مرحله بعد اگر در ادامه احساس کردیم این دانشجویان نیز باید به صورت مجازی ادامه دهند، باید مانند دیگر دانشجویان تجربه حضور مجازی را پیدا کنند.  
وی ادامه داد: در حال حاضر برنامه ما برای هر چهار مقطع دکتری، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی از ترم اول خواهد بود فقط ممکن است جدیدالورود ها ۳ تا ۴ هفته تاخیر داشته باشند.  
وزیر علوم درباره سهمیه اعضای هیات علمی نیز گفت:سهمیه نداریم، تسهیلات جا به جایی فرزندان اعضای هیات علمی داریم، که این ها یک تغییر رشته داشتند، تغییر  رشته و جابه جایی جزء آیین‌نامه های معمول دانشگاه ها است ولی برای اینکه فرزندان اعضای هیات علمی بتوانند به محل زندگی والدین خود بروند، تسهیلاتی در آیین نامه دیده شده است که انتقال به محل خدمت  والدین است.  
وی ادامه داد: قرار است درباره تغییر رشته یک تجدید نظر صورت گیرد.
کد مطلب: 132448
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *


تینا
India
سلام چطور سه ساعته تا جایی که بنده چند بار کنکور داشتم از ساعت ۷،۳۰ تا ۱۲ باید رو صندلی میخکوب بشیم و حتی حق راه رفتن هم نداریم چطور شده سه ساعت،نکنه انتظار دارین سرعت تست زنی ما بالا رفته از فشار استرس،
خواهش میکنم قبل از اینکه سیل کرونا کشور و ببره جلوگیری کنین،از برگزاری.
فقط تعویق به مدت یکماه تا یکم شرایط بهتر بشه